Kampania: Baterii i elektrośmieci nie wyrzucaj do śmieci- Grupa III

Grupa -Skrzaty- wzięła udział w Kampanii edukacyjnej dla dzieci pt. Baterii i elektrośmieci nie wyrzucaj do śmieci- organizowanej przez Spółdzielnię Pracy ARGO - FILM.

Celem kampanii było przekazanie dzieciom wiedzy nt. co to są elektrośmieci i jak z nimi postępować.

W przybliżeniu dzieciom tematu segregacji odpadów i elektrośmieci wykorzystałyśmy różne formy, m.in; ilustracje, filmiki edukacyjne, zabawy integracyjne, zagadki, kolorowanki, informacje poszerzające wiedzę dzieci nt sposobów jak dbać o środowisko. Dzieci chętnie brały udział w proponowanych działaniach. Z zainteresowaniem poszerzały swoją wiedzę przez wspólną zabawę.

WYPRAWA NA PIASKÓWKĘ-GRUPA VI

Grupa VI połączyła relaks z wycieczką poznawczą i udała się na Piaskówkę. Szukaliśmy jesieni w naturalnym środowisku, oglądaliśmy drzewa, krzewy, spadające liście, żołędzie. Znaleźliśmy również czas na relaks.

Andrzejki

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą przepowiadania co przed nami, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Przedszkolaki tego dnia mogły zajrzeć w przyszłość i sprawdzić, jakie niespodzianki czekają na nie w bliższym i późniejszym czasie.

Teatrzyk -JESIENNE PORZĄDKI

22 listopada 2023r aktorzy z agencji artystycznej "Kanon" z Krakowa zaprezentowali naszym przedszkolakom przedstawienie  pt."Jesienne porządki". Wiewiórka, Sójka i Niedźwiedź rozpoczęli przygotowania do zimy ,bawiąc dzieci zabawnymi dialogami, włączając je do robienia jesiennych porządków i śpiewania piosenek, a przy okazji zwracając przedszkolakom uwagę na ważne kwestie wychowawcze.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zgodnie z tradycją ,tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami pluszakami.  Przedszkolaki opowiadały o swoich maskotkach,porównywały ich wielkości, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, oglądały bajki  o misiach, rozwiązywały zagadki, wykonały pracę plastyczną - portret misia, tańczyły z misiami w rytm misiowych  piosenek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów  i  radości.

BANJO,CZYLI GITARA Z INNEJ BECZKI - audycja muzyczna

Podczas listopadowej audycji muzycznej z Pracownią Jaszczur & Przyjaciele, przedszkolaki poznały nowy instrument muzyczny, jakim jest banjo. Banjo swoim wyglądem przypomina gitarę, ale nie ma z nią nic wspólnego, gdyż tak naprawdę jest to bęben.  Muzycy zaprezentowali różne rodzaje instrumentu, jak np. banjo basowe, banjolę czy mandolinę. Dzieci mogły usłyszeć brzmienie tych instrumentów, słuchając fragmentów różnych utworów.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas.Pielęgnując polską kulturę i tradycję dzieci z grup starszych śpiewały pieśni patriotyczne, a na zakończenie wszyscy wspólnie  z należytym szacunkiem zaśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego - nasz hymn narodowy.

JESIENNE ZABAWY- GRUPA I

Pani Jesień zawitała do grupy I -Pszczółki. Maluszki poznawały dary jesieni, wykonały pyszną , zdrową sałatkę owocową. Była pyszna i szybko znikała z talerzyków. Bawiły się z leśnymi zwierzątkami: jeżykiem, wiewióreczką i niedźwiadkiem, grając na instrumentach perkusyjnych, dowiedziały się również co należy jeść, aby być zdrowym...