WIGILIA W PRZEDSZKOLU

20 grudnia 2022r w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku - Wigilię Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami zebrały się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne a następnie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę.Później w swoich salach  wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny wigilijny obiad.

BARBÓRKA-ŚWIĘTO GÓRNIKÓW -GRUPA IV

Barbórka- to święto wszystkich górników. Z tej okazji przedszkolaki z grupy IV gościły prawdziwych górników. Nasi wspaniali goście opowiadali dzieciom jak wygląda praca górników obecnie i w dawnych czasach, jakimi narzędziami się posługują, przybliżyli nam etapy wydobywania węgla oraz zaprezentowali górniczy strój galowy .Dzieci dowiedziały się także ,że oprócz węgla w innych kopalniach górnicy wydobywają sól ,złoto, a także prowadzone są odwierty gazu i ropy naftowej. Na koniec Jeżyki wzięły udział w krótkim quizie dotyczącym wiedzy o zawodzie górnika. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały dyplomy.

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za odwiedziny i przekazaną wiedzę. Życzymy dużo zdrowia i pomyślności w wykonywanej pracy.

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Ho, ho, ho, czy są tu grzeczne dzieci? -Tak przywitał przedszkolaki nasz gość - Święty Mikołaj. Już od rana dzieci wypatrywały Mikołaja przez okna przedszkola. Święty Mikołaj mimo braku śniegu przybył do nas z workami pełnymi prezentów. Podziękowaliśmy Mikołajowi za wizytę pięknymi piosenkami. Na koniec wszyscy uczestnicy zrobili pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Tego dnia uśmiechy z buzi dzieci nie schodziły na długo.

Święty Mikołaju dziękujemy za prezenty i zapraszamy do nas już za rok!

NA POCZCIE-GRUPA IV

W listopadowy dzień przedszkolaki z grupy IV wybrały się do Urzędu Poczty Polskiej. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług jakie są wykonywane na poczcie. Zwracaliśmy uwagę na niezbędne wyposażenie poczty np.: koperty, znaczki, pieczątki,skrzynki pocztowe, worki na listy. Poznaliśmy logo Poczty Polskiej. Zobaczyliśmy także stanowiska, przy których obsługuje się klientów. Następnie wysłaliśmy list z samodzielnie wykonanymi pocztówkami z pozdrowieniami, na którym przyklejone zostały znaczki pocztowe. Jeżyki są bardzo zadowolone z takiej formy przekazywania wiadomości.

ZABAWY ANDRZEJKOWE

W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas..?

Pod koniec listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Andrzejki". Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat . Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zabawach andrzejkowych.Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

MIŚ jest wiernym towarzyszem i przyjacielem każdego dziecka już od najmłodszych lat.  25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.Każdy Przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka . Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Misiowej Krainie?Dzień Pluszowego Misia dostarczył wszystkim wiele radosnych przeżyć i emocji ponieważ świętowaliśmy caaaaaaaały dzień.

I EDYCJA TURNIEJU - PIŁKARSKI PRZEDSZKOLAK

W dniu 20 listopada 2022r dzieci z naszego przedszkola wzięły udział

w I Edycji Turnieju -Piłkarski Przedszkolak- organizowanej przez TOSiR.

Przedszkolaki zaprezentowały doskonałą formę sprawności fizycznej,

a rodzice zapewnili fantastyczny doping.

Dziękujemy zawodnikom,rodzicom i organizatorom za świetną zabawę.

OWOCOWE SZASZŁYKI U JEŻYKÓW

W minionym tygodniu u Jeżyków podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw. Dzieci wykonały pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.Dowiedziały się także do czego służy blender, wykonując napój Shreka, czyli smoothie  szpinakowo -owocowe . Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przygotowanie ich dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.