DZIEŃ BABCI I DZIADZIA

W dniach 24-26 stycznia 2024r w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości przygotowane przez każdą z grup przedszkolnych z okazji Dnia Babci i Dziadzia.Zaproszeni goście mogli podziwiać umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne swoich wnucząt.Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować babciom i dziadziom za trud włożony w ich wychowanie.Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi prezentami.Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek.

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

19 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość wigilijna, podczas której dzieci, nauczyciele i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się przy wspólnym stole, aby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i skosztować potraw wigilijnych. Był to wyjątkowy czas pełen radości, wzruszenia i magicznej atmosfery.

Mikołajkowe spotkanie w SP nr 18- GRUPY V i VI

14 grudnia starszaki z grup V i VI udały się do Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie na spotkanie mikołajkowe. Na przedszkolaków czekały wspaniałe atrakcje przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki: tańce nowoczesne, zabawy integracyjne a także uczestniczenie na lekcji w klasie I ,podczas której dzieci wykonały piękne kartki Bożonarodzeniowe.

SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI

Na początku grudnia nasze przedszkole odwiedzili górnicy, którzy zapoznali dzieci z ciekawostkami dotyczącymi swojej pracy. Dzieci dowiedziały się ,że patronką górników jest Św. Barbara, na cześć której święto górnicze obchodzone 4 grudnia nazwano Barbórką.  Przedszkolaki dowiedziały się także ,że górnicy wydobywają nie tylko węgiel ale i ropę naftową, gaz, sól, srebro, złoto i inne surowce.Wszystkim górnikom z okazji ich święta życzymy spokojnej i bezpiecznej pracy.

UBIERAMY CHOINKĘ NA TARNOWSKIM RYNKU- GRUPA V i VI

5 grudnia 2023 r. starszaki z naszego przedszkola uczestniczyły w corocznej akcji ubierania choinki na tarnowskim Rynku. Wspólnie z przedszkolakami z innych placówek przyozdabiały choinkę własnoręcznie wykonanymi śnieżynkami. Na Rynek  przybył również św.Mikołaj, który  rozdał dzieciom słodkie upominki. Przedszkolaki zaśpiewały dla Mikołaja piosenkę i wspólnie uwieczniły spotkanie na pamiątkowym zdjęciu.  W radosnej, świątecznej atmosferze dzieci wróciły do przedszkola.

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Nadszedł długo oczekiwany dzień. 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując ?Mikołajowych? dzwoneczków.Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana witał przedszkolaki w grupach ,przynosząc im wspaniałe prezenty. Dzieci ciesząc się z jego przyjścia śpiewały specjalnie  przygotowane piosenki i recytowały wiersze. Mikołaju dziękujemy !

BAŚNIE TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY-SPEKTAKL TEATRALNY-GRUPY III, V i VI

4 grudnia przedszkolaki grup starszych wybrały się do kina MARZENIE na spektakl teatralny -BAŚNIE TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY, prezentowany przez aktorów teatru wrocławskiego.Ten bajeczny spektakl przeniósł najmłodszych widzów w bajeczny świat wschodnich opowieści.Dzieci poznając bohaterów takich jak: Ali Babę i czterdziestu rozbójników, Sindbada Żeglarza, Alladyna z jego cudowną lampą-mogły poznać różnice kulturowe w otaczającym nas świecie, jak i nauczyć się rozróżniać dobro od zła.