WIGILIA W PRZEDSZKOLU

20 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu wspólnie obchodziliśmy Wigilię Bożego Narodzenia.Przedszkolaki w tym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia oraz zasiadły do świątecznie udekorowanego stołu, przy którym zjadły ze smakiem wigilijny obiad.

Choinka na tarnowskim rynku.

W dniu 7 grudnia 2018 r dzieci z grupy V uczestniczyły w uroczystym ubieraniu choinek na tarnowskim rynku, wspólnie z kolegami i koleżankami z tarnowskich przedszkoli. Radosną atmosferę wprowadzała obecność św. Mikołaja, aniołków i rozbrykanego diabełka. Gościem honorowym był Pan Prezydent miasta. Każde dziecko zawiesiło na choince wykonaną przez siebie kolorową bombkę. Choinki prezentowały się okazale. Było wspólne śpiewanie piosenek, tańce i świetna zabawa. Przedszkolaki na zakończenie otrzymały słodycze. W radosnych nastrojach wróciły do przedszkola, gdzie kolorowymi ozdobami przystroiły choinkę w swojej sali.

Mikołajki,Mikołajki..... : )

Mikołajki to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - św. Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem - Aniołkiem. Cała sala powitała Mikołaja głośnymi oklaskami, a dzieci z grupy III zaprezentowały piękny występ artystyczny. Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami, które wywołały wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem, który obiecał, że wróci do Nas za rok! MIKOŁAJU DZIĘKUJĘMY ZA WSPANIAŁE PREZENTY!

Andrzejki

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne "andrzejki", od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb, których nie zabrakło także i w naszym przedszkolu. Słuchając nastrojowej muzyki wprowadziły nas one w zaczarowany świat. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zabawie zabraliśmy ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu.

Pasowanie na Przedszkolaka - Grupa I

W dniu 22 listopada 2018r. dzieci z grupy I uczestniczyły w uroczystym Pasowaniu na Przedszkolaka. Maluszki przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Na zakończenie każde dziecko zostało pasowane na Przedszkolaka i otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominek. Dzieci z Grupy I przyjęły nazwę- "Krasnale".

Smaczne i zdrowe koktajle witaminowe- Grupa IV

Z myślą o witaminkach dzieci z grupy IV postanowiły zrobić tzw. smoothie owocowo-warzywne, bo każdy przedszkolak wie,że należy spożywać owoce i warzywa. Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały się w jaki sposób działa urządzenie do robienia koktajlu – blender. Przygotowanie napojów było niezwykle proste,a one same okazały się prawdziwą  „bombą  witaminową”. Uśmiech  na  twarzach  dzieci  gościł  przez  cały  czas procesu  przyrządzania koktajli,  a  jeszcze  szerzej  uśmiechnięte  buzie  pojawiły  się  po  wypiciu pysznych,  a  jednocześnie  zdrowych  napojów.

VII Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski Poezji Patriotycznej

W dniu 15 listopada w naszym przedszkolu odbył się VII Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski Poezji Patriotycznej „Kto ty jesteś? Polak mały”. Celem przeglądu było: rozwijanie zainteresowań poezją,kształtowanie umiejętności recytatorskich, rozwijanie uczuć patriotycznych,rozbudzanie miłości do Ojczyzny.Wszyscy uczestnicy przeglądu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Wszystkie przedszkola otrzymały dyplomy ,a uczestnicy nagrodzeni zostali książkami. Z uwagi na temat przeglądu całemu wydarzeniu towarzyszył podniosły uroczysty nastrój.

100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

9 listopada 2018 roku z okazji          100 lecia Niepodległości Polski     wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w uroczystej Akademii przygotowanej przez grupy starsze.W czasie uroczystości o godzinie 11.11 przedszkolaki z należytym szacunkiem odśpiewały w całości Hymn Polski.Starszaki z grup IV i V zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej ,a finałem tej podniosłej uroczystości był nasz narodowy taniec- Polonez w wykonaniu dzieci z grupy VI.

Teatrzyk pt."Cztery mile za piec"

W poniedziałek 29 października odbyło się przedstawienie pt "Cztery mile za piec" wystawione przez aktorów teatru "Skrzat". Była to ciepła i pełna humoru opowieść o przygodach Zosi, która poszukiwała swojej zaginionej laleczki Petroneli. Musiała udać się do baśniowej krainy, aby ją odnaleźć. Na drodze Zosia spotykała różne postacie, które jej w tym pomagały. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu wcielając się w role różnych postaci.Brawa, jakimi dzieci nagrodziły aktorów świadczą o tym, że spektakl bardzo się im podobał.