ROK SZKOLNY 2023/2024

Zapraszamy do "Galerii wydarzeń "

w roku szkolnym 2023/2024

Wszystkie wydarzenia będą zamieszczane poniżej

PISANKOWY DESANT

Przedszkolaki z grup V i VI własnoręcznie dekorowały styropianowe pisanki, którymi wystroiły drzewka rosnące przy ulicy Wałowej w Tarnowie. Do udziału w corocznym, przedświątecznym wydarzeniu, które stało się  wizytówką Tarnowa, zaproszone zostały dzieci ze wszystkich tarnowskich przedszkoli oraz uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA -GRUPA I

21.03 był bardzo ważnym dniem dla naszych Pszczółek! W tym dniu przedszkolaki z grupy I w obecności rodziców i pań były pasowane na przedszkolaka. Maluszki chętnie zaprezentowały program artystyczny, wesoło śpiewały i tańczyły a na koniec zostały obdarowane pszczółkowymi prezentami.

POŻEGNANIE ZIMY-POWITANIE WIOSNY

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i powitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków.Nie zapominając o starym zwyczaju,przedszkolaki przygotowały swoje kukły symbolizujące porę roku zimę.Radosnym korowodem ,piosenką i okrzykami pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę.

TEATRZYK -CALINECZKA

12 marca 2024r gościliśmy aktorów Teatru Lalkowego,którzy przedstawili bajkę -Calineczka.Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie bajkowe, a na koniec nagrodziły naszych aktorów kukiełkowych ogromnymi brawami.

SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM

14 marca 2024r nasze przedszkole odwiedził Pan Leśniczy z Nadleśnictwa Gromnik.Nasz gość opowiedział, a zarazem przypomniał dzieciom o niektórych zwierzętach leśnych, o ich zwyczajach i miejscach gdzie zamieszkują.Dzieci mogły także posłuchać odgłosów jakie wydają np:wilki, lisy, łosie, sowy, borsuki, jelenie, sokoły itp. Leśniczy przypomniał także, jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści, a na zakończenie spotkania otrzymały pamiątkowe notatniki. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków,za którą podziękowaliśmy naszemu gościowi pamiątkowym dyplomem.

WIELKANOCNE ZWYCZAJE- LEKCJA MUZEALNA GRUPA V

5 marca 2024r dzieci z grupy V wyruszyły do Galerii PANORAMA -Filii Muzeum Ziemi Tarnowskiej. Starszaki uczestniczyły w lekcji muzealnej poświęconej tradycji przygotowywania i obchodzenia Świąt Wielkanocnych w Polsce. Podczas zajęć ozdobiły samodzielnie świąteczne jajko, wykorzystując do tego różne materiały plastyczne.

Audycja muzyczna Pracowni Jaszczur & Przyjaciele-Zimowa przygoda z instrumentami klawiszowymi.

29 lutego 2024r w przedszkolu odbyła się audycja muzyczna przedstawiona przez Pracownię Jaszczur & Przyjaciele dotycząca instrumentów klawiszowych.Dzieci zapoznały się z wyglądem i mechanizmem działania fortepianu i pianina, poznały też syntezator, melodyjkę, keyboard.Zajęcia bardzo podobały się dzieciom o czym świadczyło ogromne zainteresowanie i śmiech na widowni.

BAL KARNAWAŁOWY

6 lutego 2024r w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY.Dzieci zamieniły się w przeróżne postacie : królewny, wróżki, biedronki, motylki, piratów, kowbojów,policjantów i wiele ,wiele innych.Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, radość i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze, dostarczając uczestnikom niezapomnianych wrażeń.