JESIENNE ZABAWY- GRUPA I

Pani Jesień zawitała do grupy I -Pszczółki. Maluszki poznawały dary jesieni, wykonały pyszną , zdrową sałatkę owocową. Była pyszna i szybko znikała z talerzyków. Bawiły się z leśnymi zwierzątkami: jeżykiem, wiewióreczką i niedźwiadkiem, grając na instrumentach perkusyjnych, dowiedziały się również co należy jeść, aby być zdrowym...

Konkurs - NAJPIĘKNIEJSZY JESIENNY KĄCIK PRZYRODY

Kilka dni temu Pani Jesień kolejny raz odwiedziła nasze przedszkole. Tym razem po to, aby ogłosić wyniki konkursu na- Najpiękniejszy jesienny kącik przyrody. Przedszkolaki razem z wychowawczyniami przez cały październik przygotowywały swoje kąciki przyrody, wzbogacając je o coraz wspanialsze okazy jesiennych roślin oraz wykonanych z nich ozdób. Pani Jesień miała więc trudne zadanie, kiedy po dokładnym obejrzeniu każdej ekspozycji, musiała zdecydować, którym grupom przyznać nagrody. Wszystkie kąciki były ciekawe i każdy miał w sobie coś wyjątkowego, więc I miejsce oraz nagrody otrzymały wszystkie grupy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

SAŁATKA OWOCOWA I ZWIERZAKI CUDAKI - GRUPA V

Realizując temat kompleksowy o owocach i warzywach przedszkolaki z grupy V własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, kiwi, ananas a nawet granat. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa.Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała.Dzieci wykonały również -Jesienne cudaki i zwierzaki z warzyw i owoców. Prace dzieci były bardzo pomysłowe i zabawne, trudno było od nich oderwać wzrok. Warzywa i owoce zmieniły się w wielobarwne postacie stworków, zwierzaków, cudaków i ludzików. Ich uśmiechnięte buzie, bystre oczka, bogate stroje i bujne fryzury zachwycały i urzekały pięknem oraz pomysłowością. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do częstszego spożywania owoców i warzyw oraz rozwijanie ich kreatywności i inwencji.

PASAŻ ODKRYĆ -GRUPA VI

12.X. 2023R dzieci z grupy VI uczestniczyły w warsztatach organizowanych w PASAŻU ODKRYĆ. Zajęcia, w których brały udział miały na celu wzbogacenie ich dotychczasowej wiedzy o otaczającym je świecie  i  kosmosie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach w trakcie których mogły  rozwijać wyobraźnię, kreatywność i pomysłowość twórczą. Przedszkolaki  poprzez  zabawę poznawały  zasady  fizyki i chemii. Czas spędzony w tym magicznym miejscu dostarczył dzieciom wiele miłych i radosnych przeżyć.

KOLOROWA JESIEŃ- GRUPA V

Do naszej sali zawitała Pani Jesień.Jesień, jesień, jesień-co nam dziś przyniesie???Pędzlem namaluje kolorowy świat...? Nasze dzielne przedszkolaki niczym pracowite mróweczki realizują tematy związane z nową porą roku ucząc się, a także dobrze się przy tym bawiąc.

Zajęcia Okinawa Shorin Ryu Karate - Grupa V

Karate to sztuka walki i sport walki stworzone na Okinawie, jednej z Wysp Japońskich. W walce karate chodzi o obezwładnienie przeciwnika, nie używając broni, a jedynie części ciała. To jedna z najpopularniejszych na świecie sztuk walki. Nie tylko uczy pokonywania napastników, ale także rozwija charakter, refleks i precyzję ruchów. 3 października nasze przedszkolaki odwiedziły Tarnowską Akademię Karate i Kobudo, gdzie główny instruktor Pan Tomasz Pasecki opowiedział dzieciom jak ten sport wpływa nie tylko na sprawność ciała, ale również kształtuje silny charakter.Pan instruktor zaprezentował nam część swych umiejętności, a także zachęcił do wspólnych ćwiczeń.To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Teatrzyk kukiełkowy -PINOKIO

W miesiącu wrześniu do naszego przedszkola przyjechali aktorzy teatru lalek z przedstawieniem pt.-PINOKIO.Marzeniem drewnianego pajaca było zostać prawdziwym chłopcem i chodzić do szkoły. Marzenie pajacyka się spełniło,ale zanim do tego doszło, miał mnóstwo przygód z wieloma przeszkodami,które musiał pokonać.