Wigilia w naszym przedszkolu

Świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu już 20 grudnia, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii.Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem , składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd.Dzieci smakowały barszczyk z uszkami i świateczną rybę. Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych.

STOP-SMOG!

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji edukacyjnej dotyczącej problemu zanieczyszczenia powietrza.Przedszkolaki dowiedziały się ,że zanieczyszczone powietrze tzw.SMOG,stanowi zagrożenie dla wszystkich ludzi. Należy zatem dbać o czystość powietrza w naszym mieście, aby groźne substancje nie dostawały się do naszych organizmów.STOP-SMOG!

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

5 grudnia od samego rana w naszym przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci z uśmiechem na twarzach ,ubrane w czerwone czapeczki czekały na ważnego gościa. Mikołaj nie zawiódł! Starszaki przywitały szanownego gościa pięknym występem artystycznym. Następnie Mikołaj przy miłej pogawędce z przedszkolakami rozdawał wszystkim dzieciom prezenty . Na pamiątkę miło spędzonego czasu wykonaliśmy wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną przyjemnością i radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok.

Dziękujemy Mikołajowi za tak wspaniałe prezenty!

ZABAWY ANDRZEJKOWE

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. 29 listopada był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość (z przymrużeniem oka :).Andrzejkowe wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa była wyśmienita!

Teatrzyk kukiełkowy "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

16 listopada 2017 r do naszego przedszkola przybyli aktorzy teatru lalek z bajką pt."Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" . Dzieci z uwagą obserwowały losy Królewny Śnieżki i żywo reagowały na nieoczekiwane zwroty akcji. Bajka bardzo podobała się wszystkim .Teatrzyk na pewno odwiedzi nasze przedszkole jeszcze nie raz z kolejnym, ciekawym przedstawieniem.

Pasowanie na Przedszkolaka-grupa II "Chatka Puchatka"

Dzień 15 listopada 2017 pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy II „Chatki Puchatka”
i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, tańce i gromkie brawa. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom, prezent oraz pamiątkową szarfę „Jestem Przedszkolakiem”. Dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!

Pasowanie na Przedszkolaka -grupa I "Słoneczka"
W dniu 08 listopada 2017r. dzieci z grupy I uczestniczyły w uroczystym Pasowaniu na Przedszkolaka. Maluchy przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Na zakończenie każde dziecko zostało pasowane na Przedszkolaka i otrzymało dyplom przynależności do braci przedszkolnej oraz upominek. Po pasowaniu grupa przyjęła nazwę "Słoneczka".
PIKNIK -POD JABŁONIAMI-GRUPY V I VI

W dniu 17.10.2017 r. odbył się jesienny piknik na campingu " Pod Jabłoniami", w którym wzięły udział dzieci z gr. V i VI, najstarsze przedszkolaki. Były gry i zabawy terenowe, dużo śmiechu, pyszne grillowane kiełbaski, było super, integracja na sto dwa, a może nawet więcej... Szkoda, że to już dla niektórych  dzieci ostatni rok w przedszkolu.

Przedstawienie teatralne "Domek z piernika"

24 października 2017 grupy III, IV, V  i VI udały się do kina "Marzenie" na spektakl teatralny pt. "Domek z piernika".Wspaniała gra aktorów, piękna scenografia , oprawa muzyczna oraz efekty dźwiękowe sprawiły , że widownia żywo reagowała na akcję bajki prezentowanej na scenie. Sympatię małych widzów zyskała Baba Jaga, która świetnie latała na miotle. Jak okazało się na końcu przedstawienia była to  przebrana mama Jasia. Chciała ona przekonać syna by nie jadł dużo słodyczy oraz nie śmiecił w lesie. Nie tylko Jaś przypomniał sobie o odpowiednim zachowaniu w lesie i o tym, że nie jest dobrze być łasuchem, ale również dzieci oglądające przedstawienie.