Dnia 20. 12. 2016 r dzieci z grupy VI „Chatka Puchatka” brały udział w koncercie „Dzieci dzieciom” zorganizowanym przez uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tarnowie pt. „Świąteczne podróże bałwanka Zenka” , który odbył się w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży.

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

W dniu 21.12.2016r. odbyła sie w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną  magię, radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał ten cudowny czas . Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk z uszkami, smażoną rybkę i i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM RADOSNYCH ŚWIĄT !

SPOTKANIE Z EKODORADCĄ

W dniu 19 grudnia 2016r. przedszkolaki z grup V i VI wzięły udział w akcji edukacyjnej "Małopolska w zdrowej atmosferze". Celem zajęć z Ekodoradcą było uświadomienie dzieci, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do zycia, a jego czystość jest źródłem zdrowia, uwrażliwienie dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na kontakt z zanieczyszczeniami. Dzieci brały czynny udział w spotkaniu i z zainteresowaniem słuchały np. o tym co to jest smog.

ŚWIĄTECZNA CHOINKA W PRZEDSZKOLNYM OGRODZIE

Dzieci z grupy V i VI ubierały choinkę przed Przedszkolem w samodzielnie wykonane ozdoby.     W ten sposób czas radosnego oczekiwania na święta został rozpoczęty. Kolorowo przystrojona choinka wniosła radość oraz upiększyła teren przedszkola. Wszystkim życzymy przyjemnego przygotowywania się do świątecznych chwil....

UBIERAMY CHOINKĘ NA TARNOWSKIM RYNKU

Jak co roku 6 grudnia dzieci ze wszystkich przedszkoli w naszym mieście udały się na tarnowski rynek, by spotkać się ze

Św. Mikołajem. W radosnej atmosferze, przy śpiewie mikołajowych piosenek przedszkolaki wyczekiwały utęsknionego Gościa. Św. Mikołaj wjechał na plac w towarzystwie aniołów i diabła, serdecznie powitał wszystkie zgromadzone dzieci, oraz władze miasta w osobie pana prezydenta. Dzieci udekorowały choinki przygotowanymi bombkami w kształcie pierniczków rozpoczynając w ten sposób okres oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia..

Andrzejki Grupa V
W dniu 30 listopada 2016 w grupie V “Słoneczka” odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci zapoznały się z nazwą i tradycjami związanymi z andrzejkami, oraz wróżbami andrzejkowymi np. lanie wosku. Był to dzień radosnej zabawy z koleżankami i kolegami.
Zabawy Andrzejkowe -Grupy I,II,III

30 listopada 2016 r w naszym przedszkolu odbywały sie Zabawy Andrzejkowe.Dzieci z Grupy I ,II i III bawiły się wspólnie poznając tradycje i zwyczaje zwiazane z tym dniem.Wróżby z pantofelków,kolorowych bilecików,losowanych obrazków dotyczących zawodu w przyszłości przeplatane były zabawami przy wesołej muzyce.

WARSZTATY SZKOLENIOWE Z NATURHOUSE

Dnia 24. 11. 2016 r. dzieci z grupy VI „Chatka Puchatka” brały udział w warsztatach szkoleniowych przeprowadzonych przez ekspertów w reedukacji żywieniowej NATURHOUSE. W czasie prowadzonych zajęć dzieci uczyły się planowania posiłków oraz zdobywały wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

KONCERT MUZYCZNY W PAŁACU MŁODZIEŻY

23 listopada dzieci z grupy IV,V,VI udały się do Pałacu Młodzieży na koncert muzyczny. Przedszkolaki wysłuchały utworów muzycznych w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej. Poznały również brzmienie różnych instrumentów muzycznych takich jak: akordeon, skrzypce, klarnet, gitara, kontrabas. Na koniec gromkimi brawami nagrodziły wykonawców.

,,ZDROWE KANAPKI

10 listopada 2016r. dziecki z grupy V przystapiły do samodzielnego wykonania zdrowych ,,wesołych kanapek”. Na wstępie uwrażliwiono dzieci na to jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny podczas przygotowywania posiłków. Zachęcono dzieci do zdrowego stylu życia poprzez codzienne spożywanie warzyw i owoców. Po skończonej pracy dzieci przystąpiły do degustacji kanapek, które wszystkim smakowały.