WIGILIA W PRZEDSZKOLU

20 grudnia 2019r w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczystość wigilijną.Dzieci wraz z pracownikami przedszkola po wspólnym podzieleniu się opłatkiem  i złożeniu sobie życzeń zasiedli do uroczystego wigilijnego obiadu, na którym nie mogło zabraknąć tradycyjnego czerwonego barszczu z uszkami i rybki.Po posiłku śpiewaliśmy nasze piękne,polskie kolędy i pastorałki.

DEKOROWANIE PIERNICZKÓW- GRUPA VI

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE -JASZCZUR & PRZYJACIELE

10 grudnia 2019r do naszego przedszkola przybyła grupa muzyczna Jaszczur & Przyjaciele.Przy dźwiękach instrumentów, na których akompaniowali nam wspaniale panowie muzycy ,wszyscy razem śpiewaliśmy nasze polskie kolędy i pastorałki.Ach jak zrobiło się światecznie.....  : )

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

6 grudnia do naszego przedszkola przybył długo wyczekiwany gość -św.Mikołaj. Dzieci z Grupy VI powitały św. Mikołaja i jego pomocników wierszykami i piosenkami.Każdemu dziecku św.Mikołaj wręczył wspaniały prezent.

Cieszymy się,że nie zapomniałeś o nas św.Mikołaju i zapraszamy Cię do nas także w przyszłym roku!

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW Z MIKOŁAJEM

7 grudnia 2019r reprezentanci naszego przedszkola z Grupy V  "Skrzaty" wzięli udział w Tarnowskiej Olimpiadzie Przedszkolaka, zorganizowanej w nowej hali Arena Jaskółka w Mościcach.Przed halą dzieci ozdabiały choinkę tarnowskimi symbolami, przy której niespodziewanie pojawił się św.Mikołaj.Po sportowych zmaganiach  przedszkolaków, którzy dopingowani byli z trybun przez rodziców i dziadków i po wspaniałych występach artystycznych grup przedszkolnych, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale,prezenty od św.Mikołaja ,a nasze przedszkole olimpijski puchar.Zabawa była wyśmienita!

NA POCZCIE - GRUPA IV

Dzieci z oddziału IV „Słoneczka” 26.11.2019 r. były na wycieczce w Urzędzie Pocztowym . W czasie wycieczki dzieci poznały pracę ludzi na poczcie. Wiedzą jaką drogę pokonuje list lub paczka -od nadawcy do odbiorcy.

ANDRZEJKOWE ZABAWY

“Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. W naszym przedszkolu odbywały się 29 listopada. Wróżby czynione w tym dniu miały dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie “Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

TEATRZYK "JAK MARYSIA MAŁA SŁONKO ZŁAPAĆ CHCIAŁA"

27 listopada 2019r nasze przedszkole odwiedzili aktorzy teatru krakowskiego "Skrzat" .Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Jak Marysia mała słonko złapać chciała".W bajkowej scenerii przedszkolaki wędrowały razem z Marysią w poszukiwaniu słonka, napotykając przy tym na różne przygody. Okazało się, że bardzo pomocne były buty podarowane Marysi przez szewca oraz pomoc pana lotnika.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA -GRUPY I i II

W listopadzie Maluszki z Grup I i II uczestniczyły w bardzo ważnej uroczystości-Pasowaniu na Przedszkolaka.Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.Przedszkolaczki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i pięknie tańczyły, za co otrzymały gromkie brawa.Na koniec dzieci otrzymały niespodzianki i dyplomy upamiętniające ten ważny dzień.Dzieciom i rodzicom gratulujemy!

KISZENIE KAPUSTY - GRUPA IV

W ramach realizowanego tematu „Przygotowanie ludzi do zimy” dzieci zapoznały się z procesem kiszenia kapusty poprzez praktyczne zajęcia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały i wykonywały niektóre czynności związane z przygotowaniem i kiszeniem kapusty. Dowiedziały się również, że domowe przetwory a zwłaszcza kiszonki są bardzo zdrowe i należy je spożywać zwłaszcza w okresie zimowym.