Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontrast
Przedszkole Publiczne Nr 29 im. Marii Konopnickiej
Strona głowna  /  Galeria

Galeria wydarzeń

DRODZY RODZICE

 

W roku szkolnym 2020/2021 relacje w formie „Pocztówek”

z działalności dzieci w przedszkolu

zamieszczane będą w zakładkach dla poszczególnych grup.

 

ZAPRASZAMY

data dodania: 2021-06-27

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grup III. IV ,V i VI wykonały kartki świąteczne dla mieszkańców Domu Opieki Społecznej.

data dodania: 2020-12-20

Zapraszamy do "Galerii wydarzeń "

w roku szkolnym 2019/2020

Wszystkie wydarzenia będą zamieszczane poniżej

data dodania: 2020-07-20

18 lutego 2020r dzieci z grup V i VI gościły w Szkole Podstawowej Nr 18 w Tarnowie.Przedszkolaki brały udział  w zajęciach, które przygotowali dla nich nauczyciele ze szkoły. Ponieważ był to jeszcze czas karnawału, to i zajęcia miały charakter karnawałowy: były tańce,zabawy i prace plastyczne.Dzieci samodzielnie wykonywały weneckie maski. Na koniec w hali szkolnej odbyły się zawody sportowe- rzucanie piłki do kosza, slalomy, biegi z przeszkodami i wiele innych.Przedszkolakom bardzo podobało się w szkole.

data dodania: 2020-03-04

15 stycznia 2020r w Przedszkolu Nr 14 odbyła się VIII Edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd  "Śpiewajcie i grajcie Mu....".Nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z Grupy VI.

data dodania: 2020-02-03

Pod koniec stycznia w naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość-Święto Babci i Dziadzia.

Przedszkolaki z każdej grupy przygotowały specjalny program artystyczny dla swoich babć i dziadziusiów:śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły. Na koniec wszystkie wnuki obdarowały swoje babcie i swoich dziadziusiów własnoręcznie wykonanymi prezentami.Po występie zaproszeni goście udali się na przygotowany poczęstunek,

 

data dodania: 2020-02-01

Dzieci z grupy IV „ SŁONECZKA” przygotowują się do ŚWIĘTA BABCI I DZIADZIA piekąc w przedszkolu drożdżowe rogaliki.

data dodania: 2020-01-26

9 stycznia 2020r w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów ...Na tą wyjątkową okazję do prowadzenia balu zaprosiliśmy Grupę Jaszczur & Przyjaciele,która zachęcała dzieci do tańców i zabaw przy wesołej i skocznej muzyce.Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

data dodania: 2020-01-13

20 grudnia 2019r w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczystość wigilijną.Dzieci wraz z pracownikami przedszkola po wspólnym podzieleniu się opłatkiem  i złożeniu sobie życzeń zasiedli do uroczystego wigilijnego obiadu, na którym nie mogło zabraknąć tradycyjnego czerwonego barszczu z uszkami i rybki.Po posiłku śpiewaliśmy nasze piękne,polskie kolędy i pastorałki.

data dodania: 2019-12-23

Przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z oddziału VI dekorowały pierniczki, wcześniej przygotowane przez Panią Anię. Dzieci dowiedziały się jakich składników i przypraw używa się do produkcji ciasta. Najpierw rozpoznawały po zapachu przyprawy, a następnie nadszedł czas na ozdabianie pierniczków. Z wielkim zaangażowaniem starszaki ozdabiały swoje ciasteczka różnokolorowym lukrem, a także kolorowymi posypkami. Każdy pierniczek był wyjątkowy i bardzo kolorowy. Po skończonej pracy wypieki zostały spakowane i każde dziecko zabrało swoje słodkości do domu.

data dodania: 2019-12-22

10 grudnia 2019r do naszego przedszkola przybyła grupa muzyczna Jaszczur & Przyjaciele.Przy dźwiękach instrumentów, na których akompaniowali nam wspaniale panowie muzycy ,wszyscy razem śpiewaliśmy nasze polskie kolędy i pastorałki.Ach jak zrobiło się światecznie.....  : )

data dodania: 2019-12-13

6 grudnia do naszego przedszkola przybył długo wyczekiwany gość -św.Mikołaj. Dzieci z Grupy VI powitały św. Mikołaja i jego pomocników wierszykami i piosenkami.Każdemu dziecku św.Mikołaj wręczył wspaniały prezent.

 Cieszymy się,że nie zapomniałeś o nas św.Mikołaju i zapraszamy Cię do nas także w przyszłym roku!

data dodania: 2019-12-12

7 grudnia 2019r reprezentanci naszego przedszkola z Grupy V  "Skrzaty" wzięli udział w Tarnowskiej Olimpiadzie Przedszkolaka, zorganizowanej w nowej hali Arena Jaskółka w Mościcach.Przed halą dzieci ozdabiały choinkę tarnowskimi symbolami, przy której niespodziewanie pojawił się św.Mikołaj.Po sportowych zmaganiach  przedszkolaków, którzy dopingowani byli z trybun przez rodziców i dziadków i po wspaniałych występach artystycznych grup przedszkolnych, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale,prezenty od św.Mikołaja ,a nasze przedszkole olimpijski puchar.Zabawa była wyśmienita!

data dodania: 2019-12-11

Dzieci z oddziału IV „Słoneczka” 26.11.2019 r. były na wycieczce w Urzędzie Pocztowym . W czasie wycieczki dzieci poznały pracę ludzi na poczcie. Wiedzą jaką drogę pokonuje list lub paczka -od nadawcy do odbiorcy.

data dodania: 2019-12-10

“Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. W naszym przedszkolu odbywały się 29 listopada. Wróżby czynione w tym dniu miały dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie “Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

data dodania: 2019-12-03

27 listopada 2019r nasze przedszkole odwiedzili aktorzy teatru krakowskiego "Skrzat" .Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Jak Marysia mała słonko złapać chciała".W bajkowej scenerii przedszkolaki wędrowały razem z Marysią w poszukiwaniu słonka, napotykając przy tym na różne przygody. Okazało się, że bardzo pomocne były buty podarowane Marysi przez szewca oraz pomoc pana lotnika.

data dodania: 2019-12-01

W listopadzie Maluszki z Grup I i II uczestniczyły w bardzo ważnej uroczystości-Pasowaniu na Przedszkolaka.Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.Przedszkolaczki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i pięknie tańczyły, za co otrzymały gromkie brawa.Na koniec dzieci otrzymały niespodzianki i dyplomy upamiętniające ten ważny dzień.Dzieciom i rodzicom gratulujemy!

data dodania: 2019-11-28

W ramach realizowanego tematu „Przygotowanie ludzi do zimy” dzieci zapoznały się z procesem kiszenia kapusty poprzez praktyczne zajęcia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały i wykonywały niektóre czynności związane z przygotowaniem i kiszeniem kapusty. Dowiedziały się również, że domowe przetwory a zwłaszcza kiszonki są bardzo zdrowe i należy je spożywać zwłaszcza w okresie zimowym.

data dodania: 2019-11-13

Pamiętając o zmarłych dzieci z grup starszych IV,V i VI udały się na pobliski cmentarz wojskowy. Podczas pobytu na cmentarzu dzieci zapaliły znicze na grobach żołnierzy by w ten sposób uczcić pamięć poległych żołnierzy .

data dodania: 2019-11-11

W ciepły, październikowy dzień grupa V wybrała się do Parku Strzeleckiego. Podziwialiśmy tam przyrodę w jesiennej szacie.Park to także dom zwierząt i ptaków,podobnie jak las,dlatego zachowywaliśmy się cicho, aby mieszkańcom nie przeszkadzać.Obserwowaliśmy bawiące się wiewiórki na drzewie, dla których przynieśliśmy orzechy, stukającego w drzewo dzięcioła, łabędzie i kaczki pływające w stawie,a na samym końcu tworzyliśmy kolorowe bukiety z uzbieranych liści .A czy wiecie, co się chciało ukryć pod opadającymi liśćmi? : )

 

data dodania: 2019-10-28

21 października 2019r przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się do kina „Marzenie” na spektakl pt.“Szalone bajeczki z Dziadunia Teczki”.W przedstawieniu wykorzystano wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Bajkowa sceneria i znakomita,żartobliwa gra aktorów sprawiły, że przez cały czas słychać było śmiech małych widzów podczas spektaklu. Dodatkową atrakcją dla dzieci było zaproszenie ich na scenę i wzięcie udziału wspólnie z aktorami w inscenizacji wiersza „Rzepka”.

data dodania: 2019-10-23

Miesiąc październik jest znakomity do kiszenia kapusty na zimę.Dzieci z Grupy V z ochotą zabrały się do robienia zapasów.Poszatkowaną i nasoloną kapustę z dodatkiem startej marchewki nakładały do przygotowanych wcześniej słoików.Przygotowane przetwory oznaczyły i ozdobiły.W spiżarniach domowych kapusta będzie się kisiła aż do grudnia.Ukiszona kapusta zawiera dużo witaminki C.

data dodania: 2019-10-17

11 października 2019 r grupy V i VI wzięły udział w XIII Festynie BRD pod hasłem "Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu",który odbył się w hali TOSIR.Dzieci oprócz zdobywania wiadomości jakie przekazywali im przedstawiciele służb ratowniczych,brały udział w różnego rodzaju konkursach sportowych,zabawach tanecznych i quizach z wiedzy o ruchu drogowym.Na koniec wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe upominki.

data dodania: 2019-10-17

W dniu 2 października 2019 dzieci z grupy czwartej udały się nap plac targowy aby zobaczyć jak wyglądają stragany wczesną jesienią i jakie owoce i warzywa można tam zakupić. Dzieci z zaciekawieniem oglądały pełne kolorów stragany ,zrobiły też małe zakupy do kącika przyrody.

data dodania: 2019-10-11

W dniu 4 października 2019r. Dzieci z grupy IV „Słoneczka” udały się do kina Marzenie na film „Kacper i Emma na safari” w ramach przeglądu filmów o tematyce ekologicznej. Film miał na celu uwrażliwić dzieci na problem kłusownictwa w Afryce. Dzieciom bardzo podobała się treść filmu. Przygody bohaterów rozgrywały się na tle afrykańskich krajobrazów.

data dodania: 2019-10-11

W miesiącu wrześniu dzieci z ODDZIAŁU IV „SŁONECZKA” uczyły się zdrowo odżywiać. W tym celu 26.09 .2019 roku podczas zorganizowanego zajęcia samodzielnie wykonały świeży sok owocowo- warzywny za pomocą wyciskarki do soków. Dzieci zostały uświadomione jak ważne jest dla zdrowia picie naturalnych soków. Wiedzą , że owoce i warzywa są źródłem wielu witamin.

data dodania: 2019-10-07

W związku z corocznymi obchodami Światowego Dnia Ziemi dzieci z grupy V przystąpiły do konkursu ekologicznego: „Bioróżnorodność oczami małych ekologów”.Konkurs zorganizował Urząd Miasta Tarnowa w ramach kampanii ekologiczno-społecznej „Tarnowscy ekostrażnicy na tropie problemów środowiskowych - różne oblicza ekologii”. Dzieci były pełne entuzjazmu i bardzo zaangażowały się w wykonanie pracy plastycznej różnymi technikami.

data dodania: 2019-10-02

Piosenka, którą śpiewamy w przedszkolu przypomina nam - że jeśli chcemy zdrowe zęby mieć musimy tylko chcieć.Dlatego codziennie sumiennie sięgamy po nasze szczoteczki i dokładnie czyścimy zęby by były  piękne i zdrowe.

data dodania: 2019-10-02

Wszyscy dobrze wiemy, że owoce są bardzo zdrowe a najlepiej smakują w sałatce owocowej.   Jeśli tę sałatkę wykonamy sami to smakują  podwójnie wyśmienicie. Dlatego podjęliśmy się tego trudnego zadania i przystąpiliśmy ochoczo do pracy. Efekt okazał się wyjątkowo smakowity. Żałujcie, że nie mogliście degustować razem z nami.

data dodania: 2019-10-02

Gdzie można spotkać jesień?- W parku.Dlatego całą grupą wyruszyliśmy na poszukiwania do Parku Strzeleckiego.Oglądaliśmy drzewa, krzewy, zbieraliśmy skarby jesieni i wypatrywaliśmy zwierząt. Chyba byliśmy grzeczni, bo na spotkanie z nami wyszły dwie wiewiórki, które przez pewien czas podążały za nami.Wycieczka  bardzo nam się podobała. Może jeszcze tu wrócimy.

data dodania: 2019-10-01

Trochę nam smutno, że nasza planeta Ziemia jest zanieczyszczona i zaśmiecona. Wiemy, że jej los leży w naszych rękach ( dużych i małych). Dlatego przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątania świata”. My przedszkolaki rozumiemy, że jeżeli nie będziemy śmiecić, to nie będziemy musieli sprzątać. Dobrze by było gdyby wszyscy o tym pamiętali.

data dodania: 2019-09-27

20 września 2019 r w naszym przedszkolu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek przygotowanych przez Panie Wychowawczynie.Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, konkursy,malowanie twarzy,zabawy taneczne i wiele innych.Na pamiątkę tego radosnego dnia przedszkolaki otrzymały medale i dyplomy.

data dodania: 2019-09-24

Zapraszamy do "Galerii wydarzeń " w roku szkolnym 2018/2019

Wszystkie wydarzenia będą zamieszczane poniżej

data dodania: 2019-06-30

10 czerwca 2019r trzy grupy starszaków z naszego przedszkola wzięły udział w quizie wiedzy o Polsce.Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat naszego kraju.Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

data dodania: 2019-06-29

19 czerwca 2019 r uczestnicy akcji "Zbieramy zużyte baterie",którzy przez cały rok nazbierali najwięcej baterii w poszczególnych oddziałach naszego przedszkola otrzymali nagrody.Miło jest nam także poinformować,że nasze przedszkole już kolejny raz zajęło I miejsce spośród wszystkich przedszkoli uczestniczących w tej akcji!

data dodania: 2019-06-26

Jak szybko mija czas.....18 czerwca 2019r sześciolatki z Grupy V pięknym programem artystycznym, pożegnały się z przedszkolem.Na uroczystość przybyli również rodzice starszaków.Po występie,zakończonym wspaniale zatańczonym przez dzieci Polonezem, pani dyrektor wręczyła absolwentom przedszkola pamiątkowe dyplomy i przybory szkolne.Dla wszystkich absolwentów rodzice przygotowali jeszcze słodką niespodziankę-ogromny tort z iskrzącymi świeczkami, symbolizującymi 4 lata przedszkolnej zabawy i nauki.

Wszystkim starszakom życzymy powodzenia w szkole !

data dodania: 2019-06-23

6 czerwca 2019r przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z panem ratownikiem WOPR.Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się bezpiecznie nad wodą.

data dodania: 2019-06-20

6 czerwca dzieci z grupy III udały się na spotkanie do biblioteki, w której uczestniczyły w zajęciu literacko -technicznym pt. „Co dla mamy na Dzień Mamy”. Dzieci  wysłuchały bajki o mamie oraz przygotowały prezent dla swoich mam. Pani bibliotekarka opowiedziała nam także jak wygląda jej praca i czym różni się biblioteka od księgarni. Przedszkolakom bardzo podobało się to miejsce, napewno tam jeszcze wrócimy :)

data dodania: 2019-06-18

14 czerwca w naszym przedszkolu grupy starsze brały udział w quizie podsumowującym projekt edukacyjny „Dobre maniery przedszkolaka” czyli dziecięcy savoir-vivre nawiązujący do zasad dobrego wychowania, oznak kultury osobistej, znajomości dobrych manier. Dzieci chętnie brały udział w różnych konkurencjach, rywalizowały ze sobą jednak wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. Wszystkie dzieci otrzymały ogromne brawa i gratulacje oraz dyplom mistrza dobrych manier.

data dodania: 2019-06-18

7.06.2019r. dzieci z grupy II i III wzięły udział w konkursie " Jestem małym przedszkolakiem, ale dużym Polakiem". Nasi wychowankowie wykazywali się wiedzą na temat swojego kraju rywalizując między dwoma grupami. Poziom i zakres wiadomości przedszkolaków okazał się    tak wszechstronny  i wyrównany, że przyznano dwa równorzędne pierwsze miejsca.Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

data dodania: 2019-06-16

W maju grupa V udała się do biblioteki.Pani bibliotekarka opowiedziała nam jak wygląda praca w bibliotece,jakie książki można w niej wypożyczyć i w jaki sposób należy to zrobić.Przeczytała nam bajkę o mamie, a następnie zaproponowała dzieciom ,aby każde z nich wykonało prezent dla swojej mamy.

Mamusie na pewno się ucieszą :)

data dodania: 2019-06-12

4 maja - dzień  Św. Floriana -jest międzynarodowym Świętem  Strażaków. Z szacunku do tego zawodu i oczywiście z ciekawości dzieci, 21 maja grupa SKRZATÓW postanowiła wybrać się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.Na miejscu powitali nas panowie strażacy, którzy zaprezentowali przeróżne wozy strażackie, sprzęt strażacki, umundurowanie. Każdy z przedszkolaków miał okazję wejść do wozu strażackiego oraz przymierzyć strój strażaka. Na koniec przedszkolaki wręczyły strażakom własnoręcznie wykonaną laurkę z okazji ich święta.

data dodania: 2019-06-05

28 maja 2019r w ogrodzie naszego przedszkola odbył się Piknik Rodzinny.Przedszkolaki z wszystkich oddziałów zaprezentowały program artystyczny dla rodziców z okazji ich świąt.Po występie każdy z rodziców został obdarowany przygotowanym prezentem.Po części artystycznej dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogły uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych atrakcjach i zabawach prowadzonych przez grupę Jaszczur & Przyjaciele,a były to różnego rodzaju: konkursy,malowanie twarzy,zabawa na dmuchanych zamkach, wystrzał cukierków z rakiety.W między czasie można było przekąsić coś smacznego np.kiełbaski z grila, gofry, upieczone przez rodziców ciasta, cukrową watę .Pogoda nam dopisała i humory też!

data dodania: 2019-06-02

23.05. br. troje przedstawicieli z naszego Przedszkola wzięło udział w uroczystym zakończeniu tegorocznej akcji  POLA NADZIEI, która odbyła się przy Kościele Księży Misjonarzy. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele instytucji oświatowych zaangażowani w zbiórkę datków  na rzecz ludzi chorych,znajdujących się pod opieką najbliższych w domach rodzinnych. Nasze Przedszkole oraz przedszkolaki z III grupy za swój drobny wkład i wzięcie udziału w konkursie plastycznym na żonkilową poduszkę otrzymały dyplomy, puzzle, drobne upominki oraz szczere podziękowania za rozbudzanie w najmłodszych potrzeby niesienia pomocy potrzebującym.

data dodania: 2019-05-29

W dniu 8 maja 2019r. dzieci z grupy II i I pojechały do centrum zabaw – „Leniuchowo”.Dzieci podczas pobytu korzystały z urządzeń, zabawek i kącików tematycznych zabaw. Największym powodzeniem cieszyła cię zjeżdżalnia oraz basen wypełniony piłeczkami. Dzieci bardzo dobrze się bawiły ale na pewno nie „leniuchowały” i wróciły zadowolone i w dobrych humorach do przedszkola.

data dodania: 2019-05-28

26 kwietnia dzieci z gr. V i VI wyruszyły do najstarszej kopalni soli w Polsce, do Bochni. Po przyjeździe na miejsce, zaciekawione wpatrywały się w szyb windy. Potem w małych grupkach, zjechały 200 metrów pod powierzchnię ziemi, zasiadły do podziemnej kolejki„ Kuba” , zaciekawione wędrowały  z przewodnikiem podziemnymi korytarzami, oglądały solne kalafiory, bałwany, piękne rzeźby, podziemne wyrobiska, groty, i kaplicę. Następnie odbyły podróż w dawne wieki i poznały historyczne narzędzia, urządzenia oraz sposoby wydobywania soli ,dowiedziały sie jak trudna i niebezpieczna była praca górników i koni. Odpoczywały również i bawiły się na podziemnym placu zabaw . W nagrodę mali odkrywcy otrzymali ” solne upominki”. Dzieci  zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

data dodania: 2019-05-16

Dnia 8 maja w progi naszego przedszkola po raz kolejny zawitał teatr "Skrzat”. Dzieci obejrzały przedstawienie „O Plastusiu, co zabłądził w borze”. Wszystkie przedszkolaki z przejęciem śledziły przygody Plastusia, który szukając poziomek w lesie zgubił drogę powrotną. Na szczęście na swojej drodze napotkał skrzata , który pomógł Plastusiowi wrócić do domu. Na buziach dzieci gościł uśmiech i zadowolenie zaś aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

data dodania: 2019-05-15

Jak co roku dzieci wraz z pracownikami przedszkola wzięły udział w charytatywnej  akcji " Pola Nadziei ". Dzięki państwa ofiarności  udało nam się pobić rekord i zebrać 1035 zł, za co serdecznie dziękujemy.Pieniądze zostały przekazane Domowemu Hospicjum.

data dodania: 2019-05-13

Miło jest poznawać nasze piękne miasto. Wspólnie wędrowaliśmy starymi uliczkami Tarnowa poznając zabytkowe miejsca. Troszkę bolały nas nogi, ale przecież jesteśmy już duzi i nie straszne nam są piesze wycieczki.

data dodania: 2019-05-13

Po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Pracownię Jaszczur & Przyjaciele z audycją muzyczną.W rytmie pięknych piosenek i przy dźwiękach instrumentów smyczkowych:skrzypiec,altówki i wiolonczeli dzieci otrzymały kolejne informacje z zakresu muzyki.Artyści zaprezentowali również swoją umiejętność gry na instrumentach niekonwencjonalnych - balonach. Wszystkim bardzo podobał się występ.

data dodania: 2019-05-10

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych ,nasze przedszkole uczestniczyło w akcji Pisankowy Desant.Przedszkolaki z najstarszych grup ozdobiły drzewko przy ulicy Wałowej kolorowymi pisankami.

data dodania: 2019-04-27

Czy woda gra? Przedszkolaki z grupy IV przeprowadzały eksperymenty z wodą. Na początku dzieci zabarwiły wodę na różne kolory po czym bawiły się wesoło w zabawę kolorowe dźwięki wody. Każdy miał szansę odtworzyć własną, wymyśloną melodię. Dowiedziały się pewnej ciekawostki-kiedy wlejemy więcej wody do szklanki, ta będzie miała niższy dźwięk, a kiedy wlejemy mniej wody, dźwięk będzie wyższy. Na zakończenie do wody  z barwnikiem w każdej ze szklanek umieściliśmy jednego liścia kapusty pekińskiej. Ze zniecierpliwieniem wyczekiwaliśmy jaki będzie efekt... Już po kilku minutach widać było jak liście zaczynają przybierać kolorowe barwy. Dzieci były zachwycone i zdecydowanie mogły stwierdzić, że roślinki tak jak człowiek potrzebują wody do picia.

data dodania: 2019-04-07

26 marca 2019r grupy III i IV wyjechały autokarem do Pacanowa. Na miejscu przywitał nas Koziołek Matołek. W Europejskim Centrum Bajek podróżowaliśmy przez baśniowe krainy,po których oprowadzali nas przewodnicy: Dzwoneczek, Czerwony Kapturek , Królewna Śnieżka i Księżniczka. Przemierzając różne krainy geograficzne zauważaliśmy podobieństwa i różnice między baśniowymi światami różnych narodów. Wycieczka była świetna!

data dodania: 2019-04-04

3 i 4 latki z naszego przedszkola biorą udział w programie BEZPIECZNY PATROL, który został przygotowany wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem. Ma on na celu promocję zasad bezpieczeństwa wśród dzieci. Program zawiera sześć tematów: wiedza na temat bezpieczeństwa (numery alarmowe), bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu, bezpieczeństwo podczas wakacji, bezpieczeństwo w zimie, ekologia i recykling. Przedszkolaki przyswajają informacje dotyczące bezpiecznych zachowań ćwicząc i bawiąc się razem z bohaterami bajki "Psi Patrol".

data dodania: 2019-04-02

27 marca 2019r nasze przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru „Skrzat" pt. „Złote dukaty". Kolejny raz aktorzy przenieśli nas w piękny, kolorowy świat bajek... Dzieci obejrzały przygody wesołego kucharza, który zakochał się w królewnie. Aby zdobyć jej rękę musiał pokonać wiele przeszkód i zdobyć złote dukaty. Jak to w bajkach bywa , wszystko dobrze się skończyło.....

data dodania: 2019-04-01

21 marca 2019r w pierwszym dniu wiosny wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola pożegnały zimę, a powitały wiosnę.Z wykonanymi wcześniej kolorowymi Marzannami, ze śpiewem na ustach ,dzieci przemaszerowały wokół przedszkola, a następnie na placu zabaw symbolicznie przegoniły zimę.

Marzanno,Marzanno- ty ze słomy panno- dzisiaj Cię żegnamy ,a wiosnę witamy!

data dodania: 2019-04-01

Z radością informujemy, że nasze przedszkolaki z oddziału "Chatka Puchatka" zajęły II miejsce w konkursie organizowanym przez gabinet stomatologiczny Modent na grę planszową pod hasłem "Dobre nawyki to zdrowe zęby". Dzieci stworzyły grę planszową pt. "Zdrowy uśmiech krokodyla Tadka", która na gali rozdania nagród cieszyła się dużą aprobatą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

data dodania: 2019-03-28

21 marca 2019 roku  przedszkolaki z grupy III wzięły udział w spotkaniu czytelniczym pt. "Witaj Wiosenko".
Połączyły się on-line z Panią Wiosną, ponieważ Wiosna jest nowoczesna i korzysta z facebooka. Opowiedziała, jak być wiosną i przeczytała wiosenne opowiadanie. Zdziwienie i zachwyt nie znikał z twarzy dzieci :)

data dodania: 2019-03-28

8 marca 2019 r. dzieci z grupy "Smerfy" wzięły  udział w obchodach Słodkich Urodzin Tarnowa z okazji 689 rocznicy lokacji miasta. Życzenia dla naszego miasta na ręce Pana Prezydenta  złożyła delegacja dzieci z naszego przedszkola; Julia i Igor. Przekazały także kosz pełen ręcznie robionych kwiatów. Tradycyjnie do nieba poszybowały niebiesko – żółte balony z helem.

data dodania: 2019-03-22

15 marca 2019r w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy,które poprowadził wykwalifikowany ratownik medyczny Michał Potępa. W zajęciach udział wzięły dzieci z wszystkich grup . Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Utrwaliły sobie także podstawowe numery alarmowe telefonów. Dzieci miały również okazję przećwiczyć niektóre czynności ratownicze.

data dodania: 2019-03-21

Owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne, dzięki którym "SKRZATY" z grupy IV zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

data dodania: 2019-03-21

  W dniu 7 marca 2019r dzieci z grupy II udały się do salonu fryzjerskiego “Elżbieta”. Przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem typowego salonu fryzjerskiego, potrzebnymi narzędziami i urządzeniami fryzjerskimi. Mogły również poobserwować pracę fryzjera i zadawać pytania. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka do salonu fryzjerskiego, podczas której mogły także utrwalić sobie zasady właściwego zachowania się w miejscach publicznych.

data dodania: 2019-03-20

W dniu 22 lutego 2019 r w naszym przedszkolu odbył się dłuuuugo wyczekiwany Bal Karnawałowy.Dzieci przebrane za bajkowe postacie ,kolorowymi orszakami wkroczyły na pięknie przystrojoną salę balową,na której po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce w rytm wesołej muzyki.Zabawa taneczna była przeplatana różnymi konkursami.Przedszkolaki bawiły się świetnie! Bal Karnawałowy na długo pozostanie w ich pamięci.

data dodania: 2019-02-26

12 lutego 2019 r w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk kukiełkowy pt. „Królowa Śniegu” wg.Hansa Christiana Andersena.Dzieci z zapartym tchem śledziły losy Kaja i Gerdy. Przedszkolaki poznały historię, która w bajkowy sposób ukazuje świat wartości. W trakcie spektaklu uczyły się odróżniać dobro od zła. Przygody bohaterów zrobiły na najmłodszych ogromne wrażenie. Z pewnością niezwykłe przedstawienie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

data dodania: 2019-02-16

Z okazji Dnia Babci i Dziadzia przedszkolaki z każdego oddziału przygotowały program artystyczny,poprzez który wyraziły swoją wdzięczność i szacunek dla babć i dziadziusiów.Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu.Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym pysznym ciastem przygotowanym specjalnie na tą okazję przez rodziców.
 

data dodania: 2019-01-14

20 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu wspólnie obchodziliśmy Wigilię Bożego Narodzenia.Przedszkolaki w tym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia oraz zasiadły do świątecznie udekorowanego stołu, przy którym zjadły ze smakiem wigilijny obiad.

data dodania: 2018-12-30

W dniu 7 grudnia 2018 r dzieci z grupy V uczestniczyły w uroczystym ubieraniu choinek na tarnowskim rynku, wspólnie z kolegami i koleżankami z tarnowskich przedszkoli. Radosną atmosferę wprowadzała obecność św. Mikołaja, aniołków i rozbrykanego diabełka. Gościem honorowym był Pan Prezydent miasta. Każde dziecko zawiesiło na choince wykonaną przez siebie kolorową bombkę. Choinki prezentowały się okazale. Było wspólne śpiewanie piosenek, tańce i świetna zabawa. Przedszkolaki na zakończenie otrzymały słodycze. W radosnych nastrojach wróciły do przedszkola, gdzie kolorowymi ozdobami przystroiły choinkę w swojej sali.

data dodania: 2018-12-17

Mikołajki to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - św. Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem - Aniołkiem. Cała sala powitała Mikołaja głośnymi oklaskami, a dzieci z grupy III zaprezentowały piękny występ artystyczny. Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami, które wywołały wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem, który obiecał, że wróci do Nas za rok! MIKOŁAJU DZIĘKUJĘMY ZA WSPANIAŁE PREZENTY!

data dodania: 2018-12-09

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne "andrzejki", od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb, których nie zabrakło także i w naszym przedszkolu. Słuchając nastrojowej muzyki wprowadziły nas one w zaczarowany świat. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zabawie zabraliśmy ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu.

data dodania: 2018-12-05

W dniu 22 listopada 2018r. dzieci z grupy I uczestniczyły w uroczystym Pasowaniu na Przedszkolaka. Maluszki przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Na zakończenie każde dziecko zostało pasowane na Przedszkolaka i otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominek. Dzieci z Grupy I przyjęły nazwę- "Krasnale".

data dodania: 2018-12-03

Z myślą o witaminkach dzieci z grupy IV postanowiły zrobić tzw. smoothie owocowo-warzywne, bo każdy przedszkolak wie,że należy spożywać owoce i warzywa. Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały się w jaki sposób działa urządzenie do robienia koktajlu – blender. Przygotowanie napojów było niezwykle proste,a one same okazały się prawdziwą  „bombą  witaminową”. Uśmiech  na  twarzach  dzieci  gościł  przez  cały  czas procesu  przyrządzania koktajli,  a  jeszcze  szerzej  uśmiechnięte  buzie  pojawiły  się  po  wypiciu pysznych,  a  jednocześnie  zdrowych  napojów.

data dodania: 2018-12-01

W dniu 15 listopada w naszym przedszkolu odbył się VII Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski Poezji Patriotycznej „Kto ty jesteś? Polak mały”. Celem przeglądu było: rozwijanie zainteresowań poezją,kształtowanie umiejętności recytatorskich, rozwijanie uczuć patriotycznych,rozbudzanie miłości do Ojczyzny.Wszyscy uczestnicy przeglądu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Wszystkie przedszkola otrzymały dyplomy ,a uczestnicy nagrodzeni zostali książkami. Z uwagi na temat przeglądu całemu wydarzeniu towarzyszył podniosły uroczysty nastrój.

data dodania: 2018-11-25

    9 listopada 2018 roku z okazji          100 lecia Niepodległości Polski     wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w uroczystej Akademii przygotowanej przez grupy starsze.W czasie uroczystości o godzinie 11.11 przedszkolaki z należytym szacunkiem odśpiewały w całości Hymn Polski.Starszaki z grup IV i V zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej ,a finałem tej podniosłej uroczystości był nasz narodowy taniec- Polonez w wykonaniu dzieci z grupy VI.

data dodania: 2018-11-11

Zdrowo się odżywiamy, wszystkie owoce i warzywa znamy i bardzo chętnie w naszym przedszkolu je zjadamy.

data dodania: 2018-11-10

W poniedziałek 29 października odbyło się przedstawienie pt "Cztery mile za piec" wystawione przez aktorów teatru "Skrzat". Była to ciepła i pełna humoru opowieść o przygodach Zosi, która poszukiwała swojej zaginionej laleczki Petroneli. Musiała udać się do baśniowej krainy, aby ją odnaleźć. Na drodze Zosia spotykała różne postacie, które jej w tym pomagały. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu wcielając się w role różnych postaci.Brawa, jakimi dzieci nagrodziły aktorów świadczą o tym, że spektakl bardzo się im podobał.

data dodania: 2018-11-08

Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas. Dzieci z grup: II, III, IV, V i VI wybrały się na pobliski cmentarz wojskowy. Zapaliły znicze na grobach żołnierzy ,którzy zginęli podczas I wojny światowej .

 

 

data dodania: 2018-11-07

19.10.2018 r. dzieci z grupy „Smerfy” odwiedziły pobliską pocztę, aby kupić znaczki pocztowe i wysłać narysowane i napisane przez siebie listy. Mamy nadzieję, że adresaci listów ucieszyli się z naszej niespodzianki.

data dodania: 2018-10-28

W październiku, z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, grupy III i IV wzięły udział w wymianie pocztówkowej pomiędzy przedszkolami z całego kraju. Naszym celem było zapoznanie dzieci z różnymi miastami Polski, nawiązanie kontaktu z nowymi kolegami i koleżankami z innych placówek oraz promowanie regionu, w którym żyjemy. Opisywaliśmy co lubimy robić w przedszkolu i jak wygląda Tarnów. Przedszkolaki codziennie zaglądały do skrzynki pocztowej i z niecierpliwością wyczekiwały listonosza, który dostarcza korespondencję. Z nadesłanych kart pocztowych stworzyliśmy pocztówkową mapę Polski, którą można podziwiać w korytarzu naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy za widokówki i życzenia wszystkim placówkom przedszkolnym,które dołączyły się do naszej akcji! Pozdrawiamy Was serdecznie!

 

 

 

data dodania: 2018-10-25

W październiku 2018 r grupy starszaków udały się do gabinetu stomatologicznego .Pani stomatolog podczas przeglądu małych ząbków,doradzała dzieciom jak należy o zęby dbać: jak i czym je czyścić ,jak płukać wodą i gdzie się udać gdyby z ząbkiem zaczęło się dziać coś niedobrego.Mali pacjenci uważnie słuchali rad i z uśmiechem wrócili do przedszkola.

data dodania: 2018-10-23

Z czego i jak się piecze chleb?O tym przedszkolaki z grupy IV mogły dowiedzieć się samodzielnie przygotowując ciasto chlebowe z odpowiednich produktów. Z drożdży,cukru i niewielkiej ilości mleka zrobiliśmy zaczyn.Po wyrośnięciu zaczynu dodaliśmy go do mąki.Dosypaliśmy trochę soli,dolaliśmy odpowiednią ilość wody i mleka i zaczęlismy wyrabiać ciasto.Pod koniec, do ciasta dodaliśmy troszkę miękkiego masełka. Uformowaliśmy z niego kulę,którą pozostawiliśmy do wyrośnięcia w ciepłym miejscu.Kiedy ciasto wyrosło,podzieliliśmy je na części, które włożyliśmy do wyłożonych papierem foremek.Następnie odczekaliśmy jeszce chwilę ,aż ciasto znowu podrośnie i zanieśliśmy do naszej przedszkolnej kuchni.Tam pani kucharka włożyła foremki z ciastem do gorącego piekarnika. Po godzinie nasz chlebuś był już upieczony!Był przepyszny! Mniam,mniam!

data dodania: 2018-10-22

Przedszkole Publiczne nr 29 im. Marii Konopnickiej brało udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej realizowanego przez Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. pod nazwą „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej”. Zajęcia były finansowane z budżetu Miasta Tarnowa. Lekarz Stomatolog wraz z higienistką stomatologiczną edukowali dzieci z zakresu prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej oraz stosowania odpowiedniej diety, która może skutecznie zapobiegać rozwojowi próchnicy. Wszystkie dzieci podczas zajęć dowiedziały się co jeść, aby ząbki były zdrowe oraz jak prawidłowo dbać o zęby.W ramach edukacji przedszkole otrzymało pakiet materiałów edukacyjnych pozwalających w późniejszym czasie realizować zajęcia w zakresie higieny jamy ustnej. Również wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne a rodzice broszurkę informacyjną poruszającą tematykę higieny, diety i profilaktyki jamy ustnej. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za czynny udział w zajęciach.

Szczegółowe informacje dotyczące programu na stronie internetowej: www.mcm.net.pl/higiena-jamy-ustnej/

data dodania: 2018-10-16

27 września 2018r do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele.Dzieci poznały budowę i brzmienie  instrumentów smyczkowych :skrzypiec i wiolonczeli. Zabawa była wyśmienita!

data dodania: 2018-10-02

21 września 2018r dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Jubileuszowej Akcji Sprzątanie Świata-Polska pod hasłem "Akcja-Segregacja ! 2x więcej, 2x czyściej!" Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i plastikowe worki ruszyły w teren ,w okolicy przedszkola,aby oczyścić zaśmiecony świat!Posprzątane miejsca od razu zrobiły się piękniejsze!

data dodania: 2018-09-24

 " Galeria wydarzeń" w roku szkolnym 2017/2018.

Wszystkie wydarzenia umieszczone są poniżej.

data dodania: 2018-06-30

21 czerwca 2018 roku dzieci z grupy VI żegnały się z przedszkolem.Z tej to okazji przygotowały wspaniały program artystyczny ,który mogli podziwiać ich rodzice.Z wiedzą zdobytą w czasie edukacji w przedszkolu ,wspaniałymi pomysłami ,uśmiechem i radością mogą ruszać do szkoły! Powodzenia starszaki !

data dodania: 2018-06-27

7 czerwca 2018 r dzieci z grup IV i VI odwiedziły Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach.Przedszkolaki zobaczyły bogatą kolekcję okazów owadów, ptaków i innych zwierząt.Poznawały różnorodność fauny i flory poprzez tablice interaktywne, oraz płynąc batyskafem po dnie rzeki Białej.Zadowolone i wcale nie zmęczone wracały ze śpiewem do przedszkola.

data dodania: 2018-06-14

Dzieci z grupy V zostały zaproszone przez prezydenta miasta Tarnowa do Ogrodu Jordanowskiego w Parku Strzeleckim.Przedszkolaki uroczyście otworzyły plac zabaw, na którym zamontowano nowe urządzenia.Po części oficjalnej wszystkie dzieci mogły skorzystać z nowych zabawek. Przepełnione radością sprawdzały swoją sprawność fizyczną  na wszystkich urządzeniach.

data dodania: 2018-06-14

W dniu 28 maja 2018 r. przedszkolaki z grupy „Chatka Puchatka” wybrały się na wycieczkę do Komendy

Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali

Panowie Strażacy, a tata jednego z przedszkolaków chętnie oprowadził i zapoznał naszych małych

podopiecznych ze swoją pracą. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń

wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego

hełmu, lania wody wężem strażackim oraz pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Wszystkich bardzo ucieszyła możliwości wejścia

do wozu strażackiego a ogromnym przeżyciem były bardzo głośne syreny, które włączyli Strażacy. Zwiedzanie remizy strażackiej

wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Wracając do przedszkola, dzieci opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”.

data dodania: 2018-06-12

Dzień Dziecka to wspaniała okazja do super zabawy. I tak było tym razem. Przedszkolaki przywitały się wspólnym tańcem "Labada", następnie wyruszyły w podróż po stacjach, gdzie czekały je różne zabawy sportowe, tańce, quizy, doświadczenia, a także wesołe atrakcje. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno starszych jak i młodszych. Na koniec dzieci otrzymały wspaniałe upominki z okazji Ich święta.

data dodania: 2018-06-10

4 czerwca 2018 nagrodzono laureatów konkursu plastycznego „Kolorowe latawce”. Prace konkursowe można zobaczyć w holu naszego przedszkola na piętrze.

data dodania: 2018-06-10

Lubimy eksperymentować. W grupie „Smerfów” zorganizowaliśmy „małe laboratorium”. Prowadziliśmy proste doświadczenia obserwując ich poszczególne etapy i efekty. Wykonaliśmy m.in. ciecz nienewtonowską -która wzbudziła duże zainteresowanie- kolorowe gejzery, poznaliśmy sposoby wędrowania cieczy, itp.

data dodania: 2018-06-06

Z okazji Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu 23 i 30 czerwca 2018 roku odbyły się grupowe uroczystości. Dzieci w pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny – inscenizacje teatralne , wiersze, piosenki, tańce i  życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wspaniałych występów na twarzach rodziców zauważyć można było radość,wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Występy nie były łatwe, ale przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Podczas wręczania  upominków wykonanych przez dzieci, całusom i uściskom nie było końca.

data dodania: 2018-06-03

21 maja 2018 r.  dzieci z grup II i III wzięły udział w wycieczce autokarowej do Parku Rozrywki w Zawadzie, w którym czekało na przedszkolaków szereg atrakcji, m. in. wspinaczki na wysokościach w parku linowym, relaksacyjne zabawy w basenie z piłeczkami, euro bungee, trampolina, plac zabaw, jazda samochodami, dmuchana zjeżdżalnia. Te atrakcje dostarczyły naszym Milusińskim bagażu emocji i przeżyć a nade wszystko dały radość i utwierdziły dzieci w przekonaniu- Jestem mały, ale tak wiele potrafię… Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń powróciły do przedszkola.

data dodania: 2018-05-29

Dnia  8.05.2018r. przedszkolaków odwiedził specjalny gość pies Sorgo wraz ze swoim opiekunem. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem .Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami  i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami  przełamuje lęk, nieśmiałość , buduje poczucie bezpieczeństwa . Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie.

data dodania: 2018-05-20

16 maja 2018 r w naszym przedszkolu gościło mobilne kino sferyczne. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. Były to niezapomniane wrażenia. Fotorelacja z tego wydarzenia jest dość skromna ponieważ w ciemnej kopule nie było możliwości zrobienia większej ilości zdjęć, za to w pamięci dzieci na pewno pozostaną niesamowite wspomnienia.

data dodania: 2018-05-20

Dzieci z grupy IV podczas realizacji tematu kompleksowego „Dbamy o zdrowie” zrobiły koktajl owocowy, który wspólnie degustowały. Smakowało wybornie.

data dodania: 2018-05-20

Zabawa badawcza jest sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka. Jej celem jest zdobywanie wiedzy i poznawanie otaczającego świata. Przedszkolaki z grupy II w ramach realizowanego tematu przez cały tydzień obserwowały, badały, doświadczały i zadawały mnóstwo pytań. Na chwile stały się prawdziwymi odkrywcami. Dowiedzieli się jak wykonać „Gwiżdżący balon”, założyli hodowle kryształu, sprawdzali „Co pływa , co tonie, a co przyciąga magnes?” i obserwowali co dzieje się z „Dziurawą butelką”. Najwięcej radości sprawiły im jednak „Kolorowe wulkany”. Zachęcamy do wspólnych zabaw .

data dodania: 2018-05-15

W dniu 26.04.2018r w grupie Krasnali odbyło się zajęcieotwarte z rodzicami.Dzieci rozwiązywały zadania umieszczone za okiennicami magicznego domku.Wychowankowie zaprezentowali umiejętności z zakresu czytania,sylabizowania,głoskowania,pisania oraz znajomości pojęć matematycznych.

data dodania: 2018-05-14

Dnia 17.04 w grupie IV odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców nt. „Co już wiemy figurach geometrycznych”. Dzieci aktywnie pracowały prezentując zdobyte w ciągu roku szkolnego umiejętności.

data dodania: 2018-05-06

Dnia 27.04.2018 r. w grupie VI odbyło się zajęcie otwarte " Rady na odpady", podczas którego dzieci zaprezentowały rodzicom swoje wiadomości i umiejetności zdobyte w ciagu roku szkolnego - rozwiązywały rebusy, czytały, liczyły, tańczyły, segregregowały odpady do odpowiednich pojemników "ucząc" wszystkich, że nawet najmłodsi mogą i powinni dbać o nasze środowisko,wiedząc również  jak można posegregowane odpady  ponownie wykorzystać. Na zakończenie każde dziecko otrzymało" Medal opiekuna i przyjaciela przyrody ".

data dodania: 2018-05-05

17 kwietnia 2018 roku odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, podczas którego rodzice mogli zaobserwować swoje dzieci w czasie zajęć prowadzonych przez nauczycielkę. Dzieci obejrzały teatrzyk o tematyce wiosennej, śpiewały piosenkę o wiośnie, liczyły i rozwiązywały zagadki. Nie brakło też zabawy ruchowej. Dzieci cieszyły się obecnością rodziców i wykazały się dużymi umiejętnościami. Na koniec maluchy otrzymały medale.

data dodania: 2018-04-25

11 kwietnia odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia dla dzieci z instruktorem Szkoły Sztuki Samoobrony KRAV MAGA

data dodania: 2018-04-24

Zajęcie z rodzicami w Chatce Puchatka 12.04.2018 (czwartek) dzieci z oddziału II „Chatka Puchatka” gościły w
swojej sali rodziców, którzy mogli obserwować jak ich pociechy radzą sobie z wieloma zadaniami, które tego dnia na nich czekały. Na koniec wspólnie z dziećmi  przygotowali prace plastyczną – wiosennego kwiatka. Taka forma spotkania z rodzicami i wspólnego spędzania czasu sprawiła wiele radości i satysfakcji nie tylko przedszkolakom, ale też i ich najbliższym.

data dodania: 2018-04-19

11 kwietnia 2018 r w naszy przedszkolu przeprowadzono zbiórkę funduszy na  rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. Bł. Fryderyka Ozanama. Za każdy datek ofiarodawca otrzymał symboliczny kwiat - żonkila. Zebrane fundusze przekazane zostały organizatorom zbiórki. Wszystkim osobom, które włączyły się do w/w akcji w naszym przedszkolu - serdecznie dziękujemy.

data dodania: 2018-04-16

11 kwietnia 2018 r do naszego przedszkola przyjechali aktorzy teatru lalek z przedstawieniem pt."Maciek strażak".Dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące bezpieczeństwa, przypomniały sobie jak unikać sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu, oraz w jaki sposób wezwać pomoc.

data dodania: 2018-04-15

27 marca 2018 r dzieci z grupy Skrzatów na zajęciu otwartym wykonywały zadania  wyznaczone dla nich przez "wielkanocnego zajączka".Przedszkolaki swoje umiejętności prezentowały w obecności  rodziców ,których w trakcie zajęcia zaprosiliśmy do naszych wspólnych zabaw.Wszyscy bawili się znakomicie!

data dodania: 2018-04-09

Dnia 26 marca 2018 roku, dzieci z naszego przedszkola, z grupy VI, przyozdobiły drzewko na ulicy Wałowej własnoręcznie wykonanymi pisankami.

data dodania: 2018-04-07

Jak co roku w miesiącu marcu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy – Powitania wiosny”. W ogrodzie przedszkolaki pożegnały Marzannę- zimową pannę , a gromkimi brawami  i wesołymi piosenkami powitały wiosnę. Podczas powrotu do przedszkola wszystkie grupy postanowiły szukać dowodów przybycia nowej pory roku w ogródkach na pobliskim osiedlu.

Witaj Wiosno!

data dodania: 2018-03-27

W dniu 21 marca w naszym przedszkolu odbył się VI Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Dzieciaki lubią zwierzaki”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poezją, kształtowanie umiejętności recytatorskich i popularyzowanie poezji dziecięcej o zwierzętach. W kunkursie wzięły udział dzieci z dziesięciu tarnowskich przedszkoli. Wzmagania uczestników oceniła komisja w składzie: dyrektorzy poszczególnych przedszkoli i przedstawiciel Biblioteki Publicznej. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny dlatego wszystkie przedszkola otrzymały dyplomy uczestnictwa, a uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i maskotki.

data dodania: 2018-03-26

8 marca 2018r do naszego przedszkola ponownie zawitali aktorzy teatru "Skrzat",tym razem z przedstawieniem pt. "Bal u Królowej Kwiatów".Aktorzy wcielali się w wiele postaci, m.in. Konika Polnego, Królowej, Biedronki, Lisa, Żaby, Kurki Wodnej, Zajączka, Krasnoludka.Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, który zachwycał dialogami, rekwizytami i ciekawą fabułą.

data dodania: 2018-03-15

Jak co roku najstarsze grupy z naszego przedszkola (V, VI ) zostały zaproszone na Dni Otwarte Szkoły Podstawowej Nr 18 im. Jana Kochanowskiego w Tarnowie , które odbyły się 8 marca 2018r. Podczas pobytu w szkole dzieci miały możliwość zapoznania się z obiektem. Brały udział w zawodach sportowych, zabawach tanecznych z uczniami szkoły oraz zajęciach plastycznych, w czasie których dzieci po raz pierwszy zasiadły w szkolnych ławkach i poczuły się jak prawdziwi uczniowie szkoły .

data dodania: 2018-03-12

9 lutego 2018 r w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.Tego dnia już od rana w każdej z sal pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek.Na ten czas sala gimnastyczna zamieniła się w "Salę Balową".Wodzirejami balu byli pani Kasia i pan Krzysztof.Wszystkie dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo a uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

data dodania: 2018-02-16

6 lutego do naszego przedszkola zawitał teatrzyk "Skarzat" z przedstawieniem pt."O babci,krasnalu i kolorowych kulkach".Poznaliśmy w nim krasnalka z lasu,który martwił się nadchodzącą zimą,gdyż nie miał ciepłego ubrania.Na szczęście z pomocą przyszła babcia Danuta.Nie obyło się jednak bez drobnych i zabawnych perypetii naszych bohaterów.Dzieci aktywnie uczestniczyły w prezentowanej sztuce,podczas której panowała atmosfera pełna radości!

data dodania: 2018-02-15

Za oknem śnieg i mróz, ale w serduszkach wszystkich przedszkolaków gorąco,a powodem takiej atmosfery jest  obchodzone  w przedszkolu Święto Babci i Dziadzia.Mimo niskiej temperatury, te dwa dni w miesiącu styczniu, są najcieplejszymi w całym roku,sprawiają wszystkim ogromną radość i wywołują uśmiechy na  twarzach dzieci i dorosłych.               

                     Dla Babci i Dziadzia

Niechaj wiosną dla Was kwiaty zakwitają,

a latem ptaszęta piosenki śpiewają.

Dla Was liści jesienią złotych nazbieramy,

bo my, Wasze wnuczęta...BARDZO WAS KOCHAMY!

data dodania: 2018-01-22

8 stycznia 2018 r do naszego przedszkola przyjechali aktorzy teatru lalek "Bajka" z przedstawieniem "Jaś i Małgosia w krainie ekologii".Przedszkolaki  z wielkim zainteresowaniem śledziły nieco inne losy tytułowych bohaterów. Tym razem Jaś i Małgosia nie szanowali przyrody: łamali gałęzie, deptali kwiaty pod ochroną i pozostawiali śmieci w lesie. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, na straży ochrony przyrody stali.... dobra czarownica i  dobry wilk, którzy pokazali dzieciom jak należy właściwie postępować .Wszystko zakończyło się szczęśliwie. 

data dodania: 2018-01-13

Świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu już 20 grudnia, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii.Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem , składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd.Dzieci smakowały barszczyk z uszkami i świateczną rybę. Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych.

 

data dodania: 2017-12-22

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji edukacyjnej dotyczącej problemu zanieczyszczenia powietrza.Przedszkolaki dowiedziały się ,że zanieczyszczone powietrze tzw.SMOG,stanowi zagrożenie dla wszystkich ludzi. Należy zatem dbać o czystość powietrza w naszym mieście, aby groźne substancje nie dostawały się do naszych organizmów.STOP-SMOG!

data dodania: 2017-12-20

11 grudnia 2017 r do naszego przedszkola przybyli muzycy.Nasi goście zapoznali dzieci z nowym instrumentem -ksylofonem.Zaprezentowali różnego rodzaju utwory ,charakterystyczne dla tego instrumentu ,przy których bawiły się wszystkie dzieci.

data dodania: 2017-12-18

5 grudnia od samego rana w naszym przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci z uśmiechem na twarzach ,ubrane w czerwone czapeczki czekały na ważnego gościa. Mikołaj nie zawiódł! Starszaki przywitały szanownego gościa pięknym występem artystycznym. Następnie Mikołaj przy miłej pogawędce z przedszkolakami rozdawał wszystkim dzieciom prezenty . Na pamiątkę miło spędzonego czasu wykonaliśmy wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną przyjemnością i radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok.

Dziękujemy Mikołajowi za tak wspaniałe prezenty!

data dodania: 2017-12-07

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. 29 listopada był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość (z przymrużeniem oka :).Andrzejkowe wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa była wyśmienita!

data dodania: 2017-12-04

16 listopada 2017 r do naszego przedszkola przybyli aktorzy teatru lalek z bajką pt."Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" . Dzieci z uwagą obserwowały losy Królewny Śnieżki i żywo reagowały na nieoczekiwane zwroty akcji. Bajka bardzo podobała się wszystkim .Teatrzyk na pewno odwiedzi nasze przedszkole jeszcze nie raz z kolejnym, ciekawym przedstawieniem.

data dodania: 2017-11-20

Dzień 15 listopada 2017 pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy II „Chatki Puchatka”
i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, tańce i gromkie brawa. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom, prezent oraz pamiątkową szarfę „Jestem Przedszkolakiem”.
Dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!

 

data dodania: 2017-11-19

W dniu 08 listopada 2017r. dzieci z grupy I uczestniczyły w uroczystym Pasowaniu na Przedszkolaka. Maluchy przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Na zakończenie każde dziecko zostało pasowane na Przedszkolaka i otrzymało dyplom przynależności do braci przedszkolnej oraz upominek. Po pasowaniu grupa przyjęła nazwę "Słoneczka".
data dodania: 2017-11-15

W dniu 17.10.2017 r. odbył się jesienny piknik na campingu " Pod Jabłoniami", w którym wzięły udział dzieci z gr. V i VI, najstarsze przedszkolaki. Były gry i zabawy terenowe, dużo śmiechu, pyszne grillowane kiełbaski, było super, integracja na sto dwa, a może nawet więcej... Szkoda, że to już dla niektórych  dzieci ostatni rok w przedszkolu.
 

data dodania: 2017-10-30

24 października 2017 grupy III, IV, V  i VI udały się do kina "Marzenie" na spektakl teatralny pt. "Domek z piernika".Wspaniała gra aktorów, piękna scenografia , oprawa muzyczna oraz efekty dźwiękowe sprawiły , że widownia żywo reagowała na akcję bajki prezentowanej na scenie. Sympatię małych widzów zyskała Baba Jaga, która świetnie latała na miotle. Jak okazało się na końcu przedstawienia była to  przebrana mama Jasia. Chciała ona przekonać syna by nie jadł dużo słodyczy oraz nie śmiecił w lesie. Nie tylko Jaś przypomniał sobie o odpowiednim zachowaniu w lesie i o tym, że nie jest dobrze być łasuchem, ale również dzieci oglądające przedstawienie.

data dodania: 2017-10-29

O przyrodę trzeba dbać i odpady segregować !!!Dlatego właśnie wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym na wykonanie plakatu zachęcajacego dzieci i nie tylko do segregowania śmieci, bo kiedy je segregujemy, na coś pożytecznego przetworzyć możemy.My o tym wiemy dlatego nagrody dostajemy!!!Kochane Dzieci !!! Segregujcie śmieci!!!

data dodania: 2017-10-24

Wspólnie wykonaliśmy dywan dla Pani Jesieni. Myślimy, że jej się spodoba i nasze grzybki również.

A jak Wam się podoba?

data dodania: 2017-10-23

W dniu 18 października 2017 roku do naszego przedszkola przybyli goście :pani policjantka ,pan policjant oraz policyjny pies Antek. Przewodnik psa  tropiącego  opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadził krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom  Antka. Dużym zainteresowaniem  dzieci cieszyła się także prezentacja wyposażenia policyjnego przewodnika psa ,niezbędnego podczas wykonywania pracy. Naszym gościom serdecznie dziękujemy!

data dodania: 2017-10-20

Wiemy, że trzeba zdrowo się odżywiać .Wykonane przez nas zdrowe kanapki smakowały nam bardzo, bardzo, bardzo, mniam,mniam. Niektórzy stworzyli kanapkowe obrazki i jak tu je zjeść?.. szkoda by było....

data dodania: 2017-10-20

Przedszkolaki wiedzą, że witaminy zawarte w sokach owocowych są najzdrowsze dla naszego organizmu. Warto pomóc dziecku je polubić.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Z myślą o pysznych witaminach dnia 29 września 2017 roku dzieci z grupy II postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z przyniesionych przez siebie jabłek bez dodatku cukru i konserwantów.Przed przystąpieniem do pracy dzieci obejrzały teatrzyk „O smoku, który wciąż chciał soku”, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - wyciskarką oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i samodzielnego wyciskania soku. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci. Nic nie zastąpi dawki witamin jak owocowy sok, w dodatku zrobiony własnoręcznie…Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !

data dodania: 2017-10-02

W dniu 29.09.2017 r. dzieci z grup V oraz VI wzięły udział w spotkaniu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 24 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie. Podczas spotkania uczniowie szkoły czytali najpopularniejsze baśnie i bajki dla przedszkolaków. 

data dodania: 2017-10-02

Zapraszamy do " Galerii wydarzeń" w roku szkolnym 2016/2017.

Wszystkie wydarzenia umieszczane będą poniżej.

data dodania: 2017-06-30

22.06.2017 r. odbyła się uroczystość, podczas której dzieci z grupy VI „Chatka Puchatka”żegnały swoje przedszkole. Od września starszaki staną się uczniami szkoły podstawowej. Dzieciom w czasie uroczystości towarzyszyli rodzice,którzy mogli oglądać swoje pociechy tańczące ,śpiewające i recytujące, nagradzając je gromkimi brawami. Uroczystości towarzyszyły wspomnienia, wzruszenia i radość z czasu spędzonego w przedszkolu.

data dodania: 2017-06-25

21.06.2017 r najbardziej aktywnym uczestnikom akcji „Zbieramy zużyte baterie” wręczono wspaniałe nagrody. To dzięki nim nasze przedszkole zajęło I miejsce spośród wszystkich przedszkoli znajdujących się w naszym mieście.

data dodania: 2017-06-24

17.06 .2017r grupy młodsze z naszego przedszkola wzięły udział w zawodach sportowych "Sprawne ciało, sprawna ręka".Dzieci rywalizowały w takich konkurencjach jak: "Zakładamy ubranko", " Kelnerzy","Wieszamy pranie", " Segregowanie grochu", "Nawijanie sznurka na kołowrotek", "Wyścig butelek".Wszystkie dzieci wykazały się dużą sprawnością manualną i fizyczną.Na zakończenie zawodnicy otrzymali pamiątkowe znaczki.

data dodania: 2017-06-20

13.06. br. dzieci z Przedszkola wzięły udział w uroczystym zakończeniu tegorocznej akcji  POLA NADZIEI , która odbyła się przy Kościele Księży Misjonarzy. W uroczystości uczestniczyły instytucje oświatowe zaangażowane w zbiórkę datków  na rzecz ludzi ciężko i terminalnie chorych, znajdujących się pod opieką najbliższych w domach rodzinnych. Nasze Przedszkole za swój drobny wkład otrzymało dyplom, obraz " Żonkile" oraz szczere podziękowania za rozbudzanie w najmłodszych potrzeby niesienia pomocy potrzebującym.

data dodania: 2017-06-18

data dodania: 2017-06-07

W dniu Dniu Dziecka 1.06.2017 dzieci z grupy V na zaproszenie Pana Prezydenta Romana Ciepieli odwiedziły Urząd Miasta w Tarnowie. Przedszkolacy mieli możliwość zapoznać się z pracą Prezydenta, a także zwiedzić gabinet jego urzędowania. Przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi urzędnicy- poprzez głosowanie wybrali 5 najciekawszych placów zabaw, które Pan Prezydent zamierza zakupić do Parku Strzeleckiego dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki zwiedziły również kancelarię Pana Skarbnika i zapoznały się z pracą urzędników. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Pan Prezydent wręczył dzieciom podarunki, a także obdarował pysznymi łakociami. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

data dodania: 2017-06-07

1.06.2017 r. dzieci z grupy IV,V i VI brały czynny udział w zawodach o charakterze sportowym pod hasłem „ Sprawne ciało-sprawna ręka”. W czasie zawodów dzieci z poszczególnych grup rywalizowały ze sobą w konkurencjach: „Szukanie kasztanów ukrytych w piasku”, „Rzucie krążków na kołek”, „Sadzenie ziemniaków”, „Łowienie rybek”, „Przenoszenie worków”.W czasie zawodów dzieci wykazywały się bardzo dobrą sprawnością fizyczną i manualną. Zawodom towarzyszyła radość i satysfakcja z wykonania powierzonego zadania.

data dodania: 2017-06-07

31 maja 2017 r w naszym przedszkolu odbył się PIKNIK RODZINNY.Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci, rodziców, dziadków i babć oraz innych przybyłych gości. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia przybyli świętować.Dla tych, którzy odwiedzili przedszkole przygotowano wiele atrakcji. Sercem festynu stała się scena, na której występowały dzieci .Za swe występy otrzymały gromkie brawa od zgromadzonej publiczności- szczególnie mam i tatusiów.Po występach wszystkich zaproszono do wspólnej zabawy:były tańce i konkursy sprawnościowe .Bardzo duże zainteresowanie wzbudził pokaz baniek mydlanych, które fruwały nad przedszkolnym placem mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy.Nie obyło się także bez degustacji różnorodnych smakołyków:pysznych ciast upieczonych przez mamy,gofrów przygotowywanych przez nasze panie kucharki i goracych kiełbasek z grila. Podczas spotkania dzieci mogły przyozdobić sobie buzię kolorowymi malunkami ,zamówić ulubione zwierzątko wykonane z balonów przez panie nauczycielki, czy przejechać się na kucyku. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka  rodzice  przygotowali dla dzieci bajkę pt."Kopciuszek- na wesoło".Wesoła wersja wszystkim się podobała, a rodzice wypadli świetnie.Pomiędzy atrakcjami ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt."Wspólna zabawa i praca ubogaca" ,za który wręczono nagrody.Piknik przyniósł wiele radości i miłych wrażeń wszystkim uczestnikom. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

Dziękujemy wszystkim ,którzy trzymali kciuki za słoneczną pogodę!

 

data dodania: 2017-06-05

W dniu 24.05.2107r. (środa) przedszkolaki z grupy IV i V pojechali na wycieczkę do Gospodarstwa Pszczelarskiego „Sądecki Bartnik” w Stróżach.Dzieci zwiedzały piękny skansen uli, w muzeum zdobyły wiedzę dotyczącą życia pszczół, poznały wiele ciekawostek pszczelarskich. Niespodzianką a zarazem dużą atrakcją dla dzieci był przejazd wierzchem na koniku oraz przejażdżka wozem konnym. Przedszkolaki z radością odwiedziły także zagrodę, gdzie mogły samodzielnie karmić kozy. Odważne i chętne dzieci miały możliwość degustacji sera koziego. Moc atrakcji sprawiła, iż dzieci bawiły się świetnie, wracały do domu zmęczone, ale szczęśliwe.

data dodania: 2017-06-04

Dnia 17.05.2017 r. dzieci z grupy " Pszczółek" odwiedziły strażaków z PSP w Tarnowie. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca strażaka - jest bardzo trudna , ale daje również dużo radości i satysfakcji bo przecież strażacy pomagają innym w potrzebie np. kiedy wybuchnie pożar, zdarzy się jakiś wypadek, powódź, ale nie tylko.....  oglądaliśmy sprzęt strażacki,słuchaliśmy syreny, zadawaliśmy mnóstwo pytań, wiemy jak zachować się kiedy zauważymy pożar, znamy numery alarmowe 998, 112, braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych w " Komorze dymnej"- było super !!!!

W przyszłości zostaniemy strażakami i będziemy pomagać !!!

data dodania: 2017-05-22

Przedszkolaki z grupy IV udały sie na wycieczkę do Straży Pożarnej.Miały okazję zapoznać się z niebezpieczną pracą strażaka, jaką jest ratowanie ludzi z bardzo groźnych dla życia i zdrowia sytuacji. Poznały sprzęt jakim posługują sie strażacy podczas gaszenia pożarów, ratowania ludzi w wypadkach samochodowych , a także zobaczyły jak wygląda kabina samochodu strażackiego.Wszystkim dzieciom bardzo podobała się wycieczka edukacyjna.

data dodania: 2017-05-20

9 maja 2017 r. dzieci z grupy II zaprosiły swoich rodziców na zajęcie otwarte pt. „ Mieszkańcy łąki’. Przedszkolaki zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności podczas wielu zabaw i zadań dydaktycznych. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze i zgodnej współpracy. Dziękujemy rodzicom za przybycie.

data dodania: 2017-05-20

W dniu 9.05.2017r. w grupie III " Pszczółki" odbyło sie zajęcie otwarte dla rodziców nt. "Wiosenna łąka i jej mieszkańcy". Dzieci bardzo chętnie  i trafnie rozwiązywały zagadki opisowe i słuchowe przygotowane dla nich przez Panią Wiosnę, dotyczące zwierzątek i owadów łąkowych, miały możliwość zaprezentowania swoich wiadomości i umiejętności, śpiewały i tańczyły " wiosennie i łąkowo". Wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną met. origami z koła przedstawiającą wiosenną łąkę i jej mieszkańców, pojawiły sie na niej kolorowe motyle, czerwone biedronki i wesołe zielone żabki ...mrówki i pszczółki utworzone spontanicznie wg  pomysłów dzieci i rodziców. Było wiosennie, wesoło, kolorowo..

data dodania: 2017-05-18

W ramach współpracy z instytucjami użyteczności publicznej w naszym mieście , przedszkolaki  z grupy VI odwiedziły bibliotekę publiczną. Dzieci miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem tego miejsca. Wysłuchały opowieści  na temat możliwości korzystania z zasobów  biblioteki, poznały różne działy biblioteczne,mogły oglądać książki o różnorodnej tematyce. Zobaczyły książki pisane alfabetem Braille'a. Przedszkolaki miały możliwość zadawania paniom wielu pytań. Na koniec spotkania dzieci  wybrały książkę pt."Przygody Alfa", którą wypożyczyliśmy do przedszkola.
 

data dodania: 2017-05-18

W dniu 11-05-2017r. dzieci z grupy V udały się na wycieczkę do Zawodowej Straży Pożarnej. W czasie wycieczki dzieci zapoznały się z pracą strażaków oraz z ich podstawowym sprzętem i wyposażeniem. Ciekawą częścią wycieczki było zajęcie edukacyjne w komorze dymnej, podczas którego dowiedziały się jak zachować się w czasie ewakuacji z miejsca zagrożonego pożarem. Na koniec dzieci podziękowały strażakom za pokaz oraz ich odpowiedzialną i niebezpieczną pracę.

data dodania: 2017-05-18

17. 05. br. dzieci z grupy VI udały się na wycieczkę do Straży Pożarnej.
 Przedszkolaki miały okazję zobaczyć sprzęt strażacki różnego typu, samochody, narzędzia, pontony. Przymierzały strój strażacki, zjeżdżały po róże, wsiadały do szoferki samochodu strażackiego. Słuchały ciekawych opowieści dotyczących pracy w tym ważnym i niebezpiecznym  zawodzie. Dzieci wzięły udział w szkoleniu w komorze dymnej, którego celem było przypomnienie zasad właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarowego.Przedszkolaki zdały egzamin  z wiedzy o bezpieczeństwie na szóstkę.

data dodania: 2017-05-18

10 maja 2017 roku na zajęcie do grupy I przybyli rodzice,którzy wspólnie ze swoimi pociechami uczestniczyli w "Zabawach na wiosennej łące".Na zakończenie Maluszki zagrały dla rodziców na instrumentach perkusyjnych akompaniament do wiosennej piosenki.

data dodania: 2017-05-11

W dniu 25.04.2017 r. W grupie IV ''Krasnali,, odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Tematyką była podróż do Krainy Abecadła. Celami zajęcia było zapoznanie rodziców z przygotowaniem dzieci do nauki czytania i pisania. Dzieci brały udział w ćwiczeniach z zakresu: porównywania, identyfikowania liter, podziału wyrazu na sylaby, głoski oraz przeliczania ich, odczytywania rebusów,  wyszukiwania słów na daną głoskę, dobierania w pary wyrazów o przeciwstawnym znaczeniu, wymyślania rymów do podanego wyrazu. Na zajeciach panowała radosna atmosfera dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniach proponowanych przez nauczycielki. Jako zakończenie dzieci wspólnie z rodzicami układały słowa z rozsypanki sylabowej, następnie wykonywały rysunek przedstawiający znaczenie wyrazu. Po wykonaniu pracy każdy uczestnik otrzymał medal.

data dodania: 2017-05-07

W dniu 27.04.2017r. w grupie V odbyło się zajęcie otwarte pt: ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”. Celem zajęcia było zapoznanie rodziców z elementami ćwiczeń ruchowych według metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Wszystkie ćwiczenia wykonywali rodzice i ich dzieci na zasadzie współdziałania i partnerstwa. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali medale za wspólną zabawę.

data dodania: 2017-05-02

12 kwietnia 2017r nasze przedszkolaki udały się do teatru im.L Solskiego na spektakl "Lokomotywa".Widowisko oparte było na wierszach J.Tuwima takich jak :"Lokomotywa","Murzynek Bambo", "Pan Hilary", "Na straganie", "Małpa w kąpieli" i innych.

Wszystkim dzieciom bardzo podobało się przedstawienie oglądane w prawdziwym teatrze.

data dodania: 2017-04-19

10. 04. 2017r. dzieci z grupy V i VI zostały zaproszone na Dni Otwarte Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnowie. W czasie wizyty w szkole dzieci oglądały przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów. Brały czynny udział w warsztatach teatralnych. Odbyły swoją pierwszą lekcję z języka angielskiego. Uczestniczyły w zabawach i grach sportowych oraz zajęciach tanecznych . W czasie pobytu w szkole było bajecznie, tanecznie , naukowo i bardzo wesoło.

data dodania: 2017-04-16

W dniu 10.04.2017 (poniedziałek) dzieci z grupy V i VI uczestniczyły w "Pisankowym desancie" na ul. Wałowej w Tarnowie. Dzieci dekorowały drzewko nr 6 własnoręcznie wykonanymi wielkanocnymi jajkami. Za sprawą najmłodszych tarnowian ulica wypełniła się kolorami wiosny.
 

data dodania: 2017-04-15

  4 kwietnia 2017r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski poświęcony poezji o tematyce wiosennej „Wiosna wierszem malowana”. W konkursie wzięły udział dzieci z dziesięciu przedszkoli. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poezją. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy uczestnictwa a dzieci otrzymały nagrody książkowe.

           

data dodania: 2017-04-05

Dnia 29.03.2017r. nasza grupa wybrała się do Miejskiej Biblioteki , Filia Nr 8 przy ul. Romanowicza. To magiczne miejsce, poznaliśmy tutaj Kajtka- bociana z książki M. Kownackiej " Kajtkowe przygody", wiemy jakie są jego przysmaki i niektóre zwyczaje.Mieliśmy okazję wykonać bociana podczas zajęć plastycznych. Pani bibliotekarka opowiedziała nam również jak wygląda jej praca, pokazała książki, kórych w bibliotece jest baaardzo dużo, można je wypożyczyć do domu, super !!! Każdy z nas chciał zostać czytelnikiem....Pani powiedziała,że czytelnikami możemy zostać  przy "niewielkiej" pomocy mamy lub taty. Ciekawe książki na nas czekają ...

data dodania: 2017-04-04

29 marca 2017r w grupie VI odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców.
 Celem zajęcia było zaprezentowanie rodzicom umiejętności dzieci pod kontem przygotowania do nauki w szkole. Rodzice przyglądali się swoim pociechom podczas zabaw i zadań o charakterze dydaktycznym. Mogli ocenić stopień koncentracji uwagi, skupienie i zaangażowanie  oraz poziom umiejętności swoich pociech. Zajęcie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci spisały se na szóstkę z plusem....:)

data dodania: 2017-04-04

Słońce świeci coraz mocniej i ptaszki wesoło śpiewają - to znak ,że idzie do nas Wiosna. Maluszki przez kilka dni szukały dodatkowych oznak nadejścia pięknej pory roku.Kiedy zobaczyły pierwszego żonkila w naszym ogródku ,stwierdziły zgodnie , że Pani Wiosna już do nas przyszła.Pełne radości przy pięknej pogodzie bawiły się na naszym placu zabaw.

data dodania: 2017-04-03

Maluszki z grupy I dowiedziały się na zajęciach w przedszkolu ,w jaki sposób należy się zdrowo odżywiać.Podsumowując cykl naszych rozmów i zabaw z tego tematu, dzieci wykonały owocowe szaszłyki,które później z wielkim apetytem na zdrowie- degustowały.Szaszłyczki były wyśmienite!

data dodania: 2017-04-03

28 marca dzieci z grupy V udały się na spotkanie do biblioteki, w której uczestniczyły w pogadance pt. “ W świecie ptaków – w bocianim gnieździe”. Dzieci poznały ciekawostki związane z życiem bocianów oraz wykonały pracę plastyczną związaną z tym tematem. Było to bardzo interesujące spotkanie.

data dodania: 2017-04-03

Podsumowując tydzień rozmów o zdrowiu i zdrowym odżywianiu dzieci z grupy II samodzielnie robiły wiosenne kanapki oraz owocowe szaszłyki.Wykonane smakołyki wspólnie degustowaliśmy.Było pysznie, zdrowo i radośnie!

data dodania: 2017-03-28

W dniu 21 marca 2017r dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie zwiazanym z pożegnaniem zimy   i powitaniem wiosny”. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci w każdej grupie z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.

W ogrodzie przedszkolnym przedszkolaki radośnie śpiewały piosenki wiosenne i recytowały wiersze związane z tym wydarzeniem.Barwnym korowodem wokół przedszkola pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę,która mamy nadzieję zagości u nas już na dobre.

data dodania: 2017-03-23

20 marca 2017r do naszego przedszkola przyjechali aktorzy z teatrzykiem lalek. Zaprezentowali przedstawienie pt. "Wielkie sprawy małej żaby", z którego dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o przyrodę ,  jak należy zachowywać się w lesie oraz w jaki sposób segregować odpady.

data dodania: 2017-03-22

Koktajl owocowy zawsze pyszny jest i zdrowy !!! Zdrowo się odżywiamy dlatego wesołe minki mamy!

data dodania: 2017-03-22

7 marca 2017r w 687 rocznicę lokacji miasta, starszaki z naszego przedszkola wraz z innymi przedszkolakami, wzięły udział w Słodkich Urodzinach Tarnowa zorganizowanych na tarnowskim rynku.

data dodania: 2017-03-10

W dniu 23 . 02. 2017 r. dzieci z grupy V i VI były zaproszone na Dni Otwarte Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie. W czasie pobytu w szkole dzieci oglądały popisy uczniów prezentujących umiejętności sportowe, żonglerskie, akrobatyczne oraz wokalne. Brały również czynny udział w zawodach sportowych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli. Uczestniczyły w lekcji plastyki wykonując swoją pierwszą szkolną pracę . Miały też możliwość poznania warunków lokalowych w szkole.

 

data dodania: 2017-03-01

W dniu 21.02.2017r. grupa dzieci z oddziału V ponownie odwiedziła gabinet stomatologiczny „PRO-DENT”.
Celem naszej wycieczki był przegląd jamy ustnej. Wszystkie dzieci były bardzo dzielne, bez lęku i obaw siadały samodzielnie w fotelu dentystycznym. Ponadto ten rodzaj aktywności dzieci miał na celu przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor oraz pani higienistka przyjęły przedszkolaków bardzo serdecznie. Dzieci obiecały, że będą dbać o swoje zęby.

data dodania: 2017-02-26

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 17 lutego 2017r. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm wesołej muzyki, którą prezentował pan Krzysztof.

Podczas trwania zabawy odbyły się też różne quizy i konkursy prowadzone przez panią Kasię. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał ani na chwilę.Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.
data dodania: 2017-02-25

20 i 27 stycznia 2017 r dla swoich babć i dziadków wystąpiły i życzenia złożyły dzieci z naszego przedszkola.

Dzień Babci i Dziadzia to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu, kiedy możemy wspólnie z babcią i dziadziem uczcić ich święto. Ta uroczystość jest po to, aby dzieci mogły podziękować w szczególny sposób swoim babciom i dziadziom za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach.To babcia i dziadzio są zawsze, kiedy ich potrzebujemy. Tak więc kierujemy w ich stronę naszą wdzięczność, uśmiech życząc zdrowia, siły i wytrwałości oraz gorące podziękowania za to, że są z nami.

 
data dodania: 2017-01-29

25 stycznia 2017 r w naszym przedszkolu wystapiła grupa muzyków prezentująca instrument muzyczny-trąbkę.

Wszystkie dzieci zapoznały sie z budową tego instrumentu, jego brzmieniem a także wysłuchały kilku utworów granych właśnie na trąbce m.in.Hejnału z wieży Mariackiej.

data dodania: 2017-01-28

18 stycznia 2017 roku w Przedszkolu Publicznym Nr 14 odbył się konkurs kolęd i pastorałek pt."Śpiewajcie i grajcie Mu..."Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy VI.Zaśpiewały piękną pastorałkę pt."Pastuszek bosy".Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

data dodania: 2017-01-19

Dnia 20. 12. 2016 r dzieci z grupy VI „Chatka Puchatka” brały udział w koncercie „Dzieci dzieciom” zorganizowanym przez uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tarnowie pt. „Świąteczne podróże bałwanka Zenka” , który odbył się w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży.

 

data dodania: 2016-12-28

W dniu 21.12.2016r. odbyła sie w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną  magię, radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał ten cudowny czas . Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk z uszkami, smażoną rybkę i i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM RADOSNYCH ŚWIĄT !

data dodania: 2016-12-22

W dniu 19 grudnia 2016r. przedszkolaki z grup V i VI wzięły udział w akcji edukacyjnej "Małopolska w zdrowej atmosferze". Celem zajęć z Ekodoradcą było uświadomienie dzieci, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do zycia, a jego czystość jest źródłem zdrowia, uwrażliwienie dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na kontakt z zanieczyszczeniami. Dzieci brały czynny udział w spotkaniu i z zainteresowaniem słuchały np. o tym co to jest smog.

data dodania: 2016-12-20

Dzieci z grupy V i VI ubierały choinkę przed Przedszkolem w samodzielnie wykonane ozdoby.     W ten sposób czas radosnego oczekiwania na święta został rozpoczęty. Kolorowo przystrojona choinka wniosła radość oraz upiększyła teren przedszkola. Wszystkim życzymy przyjemnego przygotowywania się do świątecznych chwil....

data dodania: 2016-12-13

Jak co roku 6 grudnia dzieci ze wszystkich przedszkoli w naszym mieście udały się na tarnowski rynek, by spotkać się ze

Św. Mikołajem. W radosnej atmosferze, przy śpiewie mikołajowych piosenek przedszkolaki wyczekiwały utęsknionego Gościa. Św. Mikołaj wjechał na plac w towarzystwie aniołów i diabła, serdecznie powitał wszystkie zgromadzone dzieci, oraz władze miasta w osobie pana prezydenta. Dzieci udekorowały choinki przygotowanymi bombkami w kształcie pierniczków rozpoczynając w ten sposób okres oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia..

data dodania: 2016-12-10

W dniu 30 listopada 2016 w grupie V “Słoneczka” odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci zapoznały się z nazwą i tradycjami związanymi z andrzejkami, oraz wróżbami andrzejkowymi np. lanie wosku. Był to dzień radosnej zabawy z koleżankami i kolegami.

data dodania: 2016-12-05

30 listopada 2016 r w naszym przedszkolu odbywały sie Zabawy Andrzejkowe.Dzieci z Grupy I ,II i III bawiły się wspólnie poznając tradycje i zwyczaje zwiazane z tym dniem.Wróżby z pantofelków,kolorowych bilecików,losowanych obrazków dotyczących zawodu w przyszłości przeplatane były zabawami przy wesołej muzyce.

data dodania: 2016-12-04

Dnia 24. 11. 2016 r. dzieci z grupy VI „Chatka Puchatka” brały udział w warsztatach szkoleniowych przeprowadzonych przez ekspertów w reedukacji żywieniowej NATURHOUSE. W czasie prowadzonych zajęć dzieci uczyły się planowania posiłków oraz zdobywały wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

data dodania: 2016-12-02

23 listopada dzieci z grupy IV,V,VI udały się do Pałacu Młodzieży na koncert muzyczny. Przedszkolaki wysłuchały utworów muzycznych w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej. Poznały również brzmienie różnych instrumentów muzycznych takich jak: akordeon, skrzypce, klarnet, gitara, kontrabas. Na koniec gromkimi brawami nagrodziły wykonawców.

data dodania: 2016-12-02

10 listopada 2016r. dziecki z grupy V przystapiły do samodzielnego wykonania zdrowych ,,wesołych kanapek”. Na wstępie uwrażliwiono dzieci na to jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny podczas przygotowywania posiłków. Zachęcono dzieci do zdrowego stylu życia poprzez codzienne spożywanie warzyw i owoców. Po skończonej pracy dzieci przystąpiły do degustacji kanapek, które wszystkim smakowały.

data dodania: 2016-12-01

9 listopada 2016 roku do naszego przedszkola przyjechali aktorzy lalkowi z przedstawieniem pt."Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

Wszystkie dzieci z zainteresowaniem oglądały bajkę ,która uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych.

data dodania: 2016-11-15

W dniu 9 listopada 2016 roku do grona Przedszkolaków dołączyły Maluszki z Grupy I. "Skrzaty" na swojej pierwszej uroczystości zaprezentowały się wspaniale:śpiewały piosenki, recytowały wiersze i pięknie tańczyły.Na koniec złożyły uroczyste ślubowanie ,po którym pani dyrektor specjalnym ołówkiem pasowała wszystkie dzieci na Przedszkolaków.Nowe Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki oraz słodki poczęstunek.

Wszystkim "Skrzatom" serdecznie gratulujemy!

data dodania: 2016-11-12

28 października 2016 r. przedszkolaki z grupy II – Smerfy w ramach zajęć tematycznych wybrały się na pocztę. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, dowiedziały się jak odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Same również wysłały pocztówkę z pozdrowieniami do wszystkich pracowników i dzieci z naszego przedszkola. Wizyta na poczcie była także dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

data dodania: 2016-11-04

W dniu 27 października 2016 r. dzieci z grup II i III odwiedziły Europejskie Centrum Kultury im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Zwiedzanie rozpoczęły w Bajkowym Przedpokoju, następnie na Magicznym Dworcu Koziołka Matołka wsiadły do pociągu, którym odbyły niezwykłą podwodną, podniebną a nawet kosmiczną podróż .Przedszkolaki odwiedziły również Czarodziejski Ogród pełen elfów i niezwykłych roślin, a w Antresoli na Pniu obejrzały jedną z polskich bajek. Pokonawszy Skały Strachu dzieci dotarły do Skarbnicy Bajek, w której w szklanych kulach mogły zobaczyć bohaterów wielu znanych baśni.Podczas wycieczki dzieci spotkały się także z Koziołkiem Matołkiem, który osobiście witał gości w swych progach i zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Na koniec wycieczki przedszkolaki spacerowały po czarodziejskim ogrodzie, w którym spotkały liczne bajkowe postacie. Wyjazd dostarczył naszym milusińskim wielu niezapomnianych wrażeń.

data dodania: 2016-11-02

  W poniedziałek 31.10.2016 r. przedszkolaki z  grupy V i VI wraz z
paniami wybrały się na cmentarz wojskowy w Tarnowie. Okres przed Świętem
Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od
nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim
zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Dzieci tego dnia
zapaliły znicze na grobach i  pomodliły się za poległych.

data dodania: 2016-11-02

Maluszki z Grupy I nigdy się nie nudzą.Od pierwszych dni w przedszkolu wspólnie się bawią.Uczą się także samodzielności.

W grupie panuje zgoda i przyjaźń.

data dodania: 2016-10-29

19.10.2016 roku dzieci z grupy VI poznawały różne sposoby gromadzenia zapasów na zimę przez ludzi. Jednym ze sposobów było samodzielne robienie kompotów z jabłek przez dzieci. W czasie zajęcia dzieci starały się pracować samodzielnie, były zaangażowane i wytrwałe.

 

data dodania: 2016-10-25

11 października 2016 dzieci z grup IV i V pojechały na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Już na samym początku wycieczka dostarczyła mocnych wrażeń. Zjazd windą górniczą ponad 100 metrów pod ziemię był dla dzieci dużym przeżyciem. Zaraz potem czekała nas podróż kolejką, która zachwyciła dużych i małych. Potem z bardzo miłymi przewodnikami rozpoczęliśmy wędrówkę podziemnymi korytarzami. Dzięki multimedialnym prezentacjom dzieciom łatwiej było zrozumieć jak wyglądała ciężka praca górników w dawnych wiekach, jakie czkały na nich trudności i niebezpieczeństwa. Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń powróciliśmy do przedszkola z drobnymi pamiątkami.

data dodania: 2016-10-19

Nasze przedszkole odwiedził pan policjant.
Spotkał się z dziećmi ze starszych grup, by porozmawiać z nimi o rzeczy bardzo ważnej, dotyczącej bezpieczeństwa najmłodszych w miejscach publicznych, ale również  w domu.

Dzieci uważnie słuchały co stróż prawa miał im do powiedzenia, z wielką ciekawością oglądały przedmioty, które każdy policjant nosi zawsze przy sobie. Na koniec spotkanie przedszkolaki mogły zadać pytania, na które policjant udzielał wyczerpujących odpowiedzi. 

data dodania: 2016-10-16

12 października 2016 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Oddycham czystym powietrzem” organizowanego przez Urząd Miasta Tarnowa. Nasze przedszkolaki z grupy V otrzymały wyróżnienie i atrakcyjne nagrody. Gratulujemy jeszcze raz i życzymy dalszych sukcesów!

data dodania: 2016-10-16

6 października dzieci z VI grupy udały się na autokarową wycieczkę do Muzeum w Ciężkowicach.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć ekspozycję składającą się z ponad 200 gatunków ptaków. Wśród rzadkich gatunków obejrzały ponad 20 z Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt, w tym gatunki wymarłe. Dzieci zobaczyły liczne trofea łowieckie ssaków, ponad 100 modeli roślin i skamieniałości oraz stanowiska interaktywne. Dużą atrakcją była szklana podłoga, pod którą odtworzone zostały fragmenty siedlisk  i wybrane zbiorowiska roślinne.
Przedszkolaki udały się również w wirtualną  podróż podwodną łodzią po dnie rzeki Białej. Podczas której przewodnik w ciekawy i barwny sposób opowiadał  o zwierzętach  w niej żyjących.

data dodania: 2016-10-09

W dniu 30 września 2016r dzieci z grupy V zostały zapoznane ze sposobem wykonania sałatki owocowej. Podczas jej wykonywania dowiedziały się o konieczności jedzenia owoców jako źródła witamin oraz nawyku ich mycia. Po skończonej pracy nastąpiła degustacja sałatki, która wszystkim bardzo smakowała.

data dodania: 2016-10-04

3 października do naszego przedszkola przyjechali  aktorzy teatru "Skrzat" z przedstawieniem pt."Przygody Okruszka".

Zadaniem dzielnego bohatera było uratowanie pięknej krainy od niedobrego czarodzieja.Z pomocą postaci z bajek, dzieci oraz zaczarowanego kwiatu, Okruszkowi udało się zamienić czarodzieja w dobrego człowieka. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się gra aktorów.

Śmiech i dobra zabawa towarzyszyły małym widzom przez cały czas.

data dodania: 2016-10-03

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji
„Sprzątanie świata". W dniu 16 września nasze przedszkolaki w atmosferze
emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę przedszkola.
Dzieci były pełne entuzjazmu i bardzo zaangażowały się w tę akcję. Starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie.  „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Śmieci  niestety nie brakowało. Naszej akcji przyświecało motto: Dość śmieci mamy i o naszą Ziemię dbamy!Poprzez udział w akcji rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.

data dodania: 2016-09-20

Zapraszamy do obejrzenia Galerii wydarzeń z roku szkolnego 2015/2016.

Wszystkie wydarzenia umieszczone są poniżej.

data dodania: 2016-07-19

24 czerwca 2016 starszaki z grupy VI "Skrzaty" żegnały przedszkole.W zaprezentowanym programie artystycznym wspominały 4 lata swojego pobytu w przedszkolu.Wesołe wróżki cofały dzieci w czasie: do trzylatków, czterolatków, pięciolatków, a na koniec powrót do rzeczywistości, czyli do sześciolatków. Podczas wędrówki w czasie przedszkolaki śpiewały piosenki, bawiły się lub tańczyły. Następnie wszystkie starszaki przepięknie zatańczyły "Poloneza" .Rodzice wraz z dziećmi obejrzeli także przygotowaną prezentację zdjęć, ze wspólnie spędzonych  4 lat w przedszkolu. Na dobry start w szkole, przyszli uczniowie otrzymali wyprawkę pierwszoklasisty.

Kochane starszaki:

Życzymy Wam samych sukcesów w szkole!!!

I do zobaczenia!

data dodania: 2016-06-29

Nasze przedszkole po raz kolejny zdobyło I miejsce w akcji ekologicznej "Zbieramy zużyte baterie". 24 czerwca 2016 roku 12 najlepszych zbieraczy z naszego przedszkola  otrzymało wspaniałe nagrody.

data dodania: 2016-06-28

21 czerwca 2016 roku do naszego przedszkola przyjechali wyjątkowi goście-muzycy.Zaprosili wszystkie dzieci do muzycznego podróżowania.Najpierw przedszkolaki zapoznały się z niektórymi znakami zapisywanymi na pięciolini ,później poznały budowę wspaniałego instrumentu -klarnetu .Następnie, przy wspólnych zabawach,zaznajamiały się z barwą dźwięków i melodiami granymi na klarnecie.

data dodania: 2016-06-23

16 czerwca 2016 roku w Przedszkolu Publicznym Nr 19 w Tarnowie odbył sie IV Międzyprzedszkolny Przegląd  "Mam Talent".Dzieci z różnych przedszkoli mogły zaprezentować swoje talenty : taneczne, wokalne, gimnastyczne itp.Nasze przedszkole reprezentował Miłosz Śliwiński , który ma prawdziwy talent do grania na trąbce.Miłosz wypadł świetnie! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w grze na tym pięknym instrumencie!

data dodania: 2016-06-19

14 czerwca 2016 roku starszaki z grup V i VI  wraz z wychowawczyniami wyjechały autokarem na wycieczkę rekreacyjno-edukacyjną do Gospodarstwa Pasiecznego  "Sądecki Bartnik" w Stróżach.Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji: jazda wozem konnym, przejażdżka na kucyku, zwiedzanie zagrody ze zwierzętami, a tam degustacja pysznego ,koziego sera.

W muzeum pszczelarstwa starszaki zobaczyły między innymi piękne ,stare ule, dowiedziały się jak wygląda życie pszczół w ulu, a także , w jaki sposób i jakimi narzędziami posługiwali się pszczelarze w pasiece dawniej .Dzieci poznały także budowę pszczoły.Ciekawostką dla wszystkich była informacja dotycząca uszu pszczoły.Gdzie pszczoła ma uszy?.....Na przednich odnóżach! Na odnóżach tylnych ma tzw."koszyczki" do których składa zebrany z kwiatów pyłek.

Tam gdzie są pszczoły ,tam jest miód- a zatem ,kolejnym etapem była degustacja pysznych pierniczków z różnymi rodzajami miodów:akacjowym, wielokwiatowym i spadziowym.Pycha!

Wycieczka wszystkim się podobała.Uczestnicy wycieczki zapowiedzieli, że tu jeszcze wrócą!

data dodania: 2016-06-17

Dzieci z grupy VI bardzo lubią bawić się w terenie.Przypominając sobie zasady bezpiecznego podróżowania i wędrowania podczas zbliżających się wakacji ,postanowiliśmy pozwiedzać zakątki  naszego kraju.W zabawie tropiącej "Wakacyjna wyprawa " starszaki odnajdywały obrazki przedstawiające różne miejsca w Polsce , do których można pojechać podczas wakacji. Wyposażeni w "Książeczki turystyczne" i ołówki ,podróżnicy mieli za zadanie zwiedzić ujęte w książeczkach ciekawe miejsca ,znajdujące się w naszym kraju-ogrodzie przedszkolnym-i zaznaczyć je w swoim dokumencie buźką z uśmiechem a były to między innymi:Góry Tatry, Morskie Oko, Góry Stołowe,Kraków, Wrocław, Warszawa, Molo w Sopocie itd.Zabawa była wyśmienita! Po długim podróżowaniu wróciliśmy do....Tarnowa!

data dodania: 2016-06-15

 Na początku czerwca dzieci z grupy VI wraz z wychowawczynią udały się na wycieczkę do Parku Strzeleckiego.Celem naszym była obserwacja przyrody: ptaków, zwierząt i roślin .Starszaki rozpoznawały i nazywały niektóre okazy drzew, krzewów i kwiatów ,rozpoznawały rośliny chronione. Wypatrywały różnych ptaków i zwierząt mieszkańców parku.Dużą atrakcją była obserwacja pary łabędzi pływających po stawie i wiewiórek skaczących po drzewach.

data dodania: 2016-06-15

Dziewczynki z "Kółka plastycznego" : Julka, Iza, Zuzia, Milenka, Oliwka, Maja, Nikola, Zuzia i Julka ,ozdabiały teren naszego ogrodu "Chodnikowymi kwiatami".Na chodnikach zakwitły:róże, tulipany, niezapominajki i inne okazy pięknych kwiatów.

data dodania: 2016-06-12

W ramach realizacji programu dydaktycznego "Mamo, tato wolę wodę" przedszkolaki z grupy V uczestniczyły w zajęciu zatytułowanym "Woda źródło życia - zabawy i eksperymenty na wesoło".

Dzieci poznały trzy stany skupienia wody. Przeprowadzone doświadczenia pozwoliły im zobaczyć,że niektóre substancje rozpuszczają się w wodzie szybko, inne wolno ,lecz są i takie,które nie rozpuszczają się wcale. Dzieci zobaczyły, że są materiały, które zabarwiają wodę,zmieniają jej smak, pływają po jej powierzchni i takie, które toną.
Dużym zainteresowaniem cieszył się eksperyment ze świecą przeprowadzony przez Huberta.

data dodania: 2016-06-11

3 czerwca 2016 roku to dzień szczególny w naszym przedszkolu.Tego dnia, dla wszystkich dzieci  -z okazji Dnia Dziecka ,i ich rodziców -z okazji Dnia Mamy i Taty -odbył się "Piknik Rodzinny".

Na wstępie każda z grup zaprezentowała swój program artystyczny. Po występach przedszkolaki obdarowały swoich rodziców prezentami. Po części artystycznej wszyscy uczestnicy pikniku mogli korzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji ,a było ich sporo : przejażdżka kucykiem, zabawa z wodzirejkami, malowanie twarzy, tańce na mini dyskotece, zabawy chustą animacyjną, gigantyczne bańki mydlane oraz degustacja pysznych ciast , gofrów i grilowych kiełbasek. Kolejną atrakcją było przedstawienie "O rycerzu Orzeszku" w wykonaniu nauczycielek z naszego przedszkola.

Za wspaniałą zabawę na "Pikniku Rodzinnym" chcielibyśmy podziękować w szczególności: pani Małgorzacie Biedrzyckiej za wytrwałe malowanie kolorowymi farbkami radosnych buziek naszych podopiecznych, wszystkim rodzicom  za przygotowanie dzieci do wystepów, rodzicom za pyszne ciasta, anonimowym sponsorom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego pikniku.Dziękujemy wszystkim tym, którzy trzymali kciuki za piękną pogodę!

data dodania: 2016-06-10

  W dniu 31 maja 2016 roku do naszego przedszkola zawitali laureaci Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pt."Dobre zachowanie". Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.Dla wszystkich gości dzieci z grupy VI naszego przedszkola przedstawiły krótką bajkę          "O dobrze wychowanym rycerzu".

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

 

data dodania: 2016-06-02

30 maja 2016 r nasze przedszkole odwiedził pan ratownik Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dzieci z grup IV, V i VI dowiedziały się w jaki sposób należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa nad wodą ,zarówno wiosną,latem, jesienią jak i zimą.

 

data dodania: 2016-05-31

Podczas zorganizowanej 24 maja „Spartakiady Matematycznej” dzieci z grupy Słoneczka, Wiewiórki i Skrzaty mogły wykazać się znajomością figur geometrycznych, umiejętnością liczenia, klasyfikowania, a także logicznym myśleniem, zdolnością kojarzenia i umiejętnością współdziałania w zespole. Zabawy matematyczne przyniosły dzieciom wiele frajdy i pokazały,
że matematyka wcale nie musi być nudna. Każda drużyna za wspólną zabawę otrzymała medal „ Mistrza Matematyki.”

data dodania: 2016-05-30

Dnia 23 maja 2016 przedszkolaki z grupy III i IV udały się na wycieczkę autokarową do Muzeum Przyrodniczego W Ciężkowicach. Dzieci na początku wysłuchały legendy o powstaniu Ciężkowic a później wielu ciekawostek dotyczących, owadów i zwierząt tutaj występujących. Z wielkim zaciekawieniem oglądały też piękne galerie. Wspólnie w panem przewodnikiem podziwiały zgromadzone eksponaty naturalnych wielkości, np. niedźwiedzia, żubra, łosia, rysia, żbika, jelenia, ptaków, motyli itp. Dzięki opowiadaniom przewodnika poznały ich życie i zwyczaje. Nie lada  wyzwaniem było dla dzieci przejście po interaktywnej łące, która wzbudziła w dzieciach wiele pozytywnych emocji. Na koniec ogromną atrakcją była podróż podwodną łodzią po dnie rzeki Białej, podczas której przedszkolaki poznawały występujące w tej rzece ryby i rośliny. Po drodze zobaczyliśmy Skamieniałe Miasteczko. Wycieczka ta była dla dzieci bardzo ciekawą lekcją przyrody dostarczającą im wielu wrażeń.

data dodania: 2016-05-29

12. maja przedstawiciele V grupy uczestniczyli w "Olimpiadzie sportowej na wesoło" zorganizowanej przez Przedszkole nr 34 w Tarnowie. Dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu młodzieży z gimnazjum w Zaczarniu,wzięły udział w zawodach sportowych, defiladzie i słodkim poczęstunku przygotowanym na tę okazję.Podczas olimpiady wszystkim towarzyszył wspaniały nastrój oraz duch dobrej rywalizacji oparty na zasadach fair play.

data dodania: 2016-05-16

11 maja dzieci z grupy V i VI wybrały się do kina „ Marzenie” na spektakl teatralny „Baśnie polskie” składający się z trzech przedstawień:  „Szewczyk Dratewka” , „Żywa woda” , „Złota kaczka” wystawiany przez aktorów z wrocławskiego teatru IN-ART. Przedstawienia bardzo się wszystkim podobały, a podczas ich oglądania  było trochę strachu, dużo śmiechu i radości.

data dodania: 2016-05-14

6 maja 2016 roku przedszkolaki spotkały się z panem przewodnikiem górskim, który zajmuje się oznakowywaniem turystycznych szlaków. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy bezpiecznie poruszać się po górach, a także co oznaczają niektóre znaki turystyczne. Pan przewodnik pokazał dzieciom jak się takie znaki wykonuje.

data dodania: 2016-05-11

Grupy V i VI  27 kwietnia 2016 roku wybrały się do kina Marzenie na Festiwal "30 Tarnowska Nagroda Filmowa".

Dzieci oglądały zestaw bajek konkursowych z kilku serii :Baśnie i bajki polskie: "O niezwykłej przyjaźni", "Paweł i Gaweł" ; Kuba i Śruba: "Mały rycerz ", "Siódmy krasnoludek"; Przedszkolaki: "Zoo"; Przytul mnie: "Wakacje".Przedszkolakom wszystkie bajki bardzo się podobały.

data dodania: 2016-04-29

Grupy starszaków V i VI zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tarnowie.

Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda nauka w szkole.Po szkole oprowadzał nas jeden z panów Dyrektorów .Przedszkolaki zobaczyły jak wyglądają lekcje w klasach i czego uczą się dzieci.Obejrzały świetlicę, jadalnię szkolną , plac zabaw, a na koniec dużą salę gimnastyczną.

Dla niektórych dzieci obowiązki szkolne zaczną się już niebawem...

 

data dodania: 2016-04-15

12 kwietnia 2016 r do naszego przedszkola zawitali aktorzy z krakowskiego teatru "Skrzat" ze spektaklem"Legenda o Smoku Wawelskim". Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały bajkę.Szczególną radość sprawiała im możliwość odgrywania ról w przedstawieniu u boku aktorów.Ochotników do występowania było wielu.Bajka wszystkim bardzo się podobała.

data dodania: 2016-04-14

W sam prima aprilis dzieci z grupy IV rozwiązywały trudne zadania matematyczne, kształcące orientację przestrzenną, liczyły, dodawały i odejmowały.

data dodania: 2016-04-02

   W dniu 1 kwietnia 2016r. w grupie II odbyło się zajęcie otwarte . Przedszkolaki      wraz  ze swoimi Paniami pokazały jak uczą się  poprzez zabawę.

data dodania: 2016-04-01

  W dniu 31 marca 2016r. w grupie V odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców . Dzieci  wraz z nauczycielami  pokazali swoje umiejetnosci podczas wielu zaplanowanych  zabaw dydaktycznych i zadań do wykonania.

data dodania: 2016-03-31

 W dniu 30 kwietnia 2016r. odbyło się zajęcie otwarte w grupie III. Rodzice mieli mozliwość obserwowania swoich pociech podczas zabaw i zajęć przygotowujących do nauki matematyki. 

data dodania: 2016-03-30

 W dniu 22 marca 2016r. w sali gimnastycznej odbyło się zajecie otwarte dla rodziców z grupy VI. Dzieci pokazały w aktywnych formach pracy swoje umiejętnosci liczenia, tworzenia zbiorów, czytania, logicznego myślenia. Dziękujemy rodzicom za przybycie i współpracę podczas zajecia. Jestesmy przekonani, że nasze siedmiolatki są bardzo dobrze przygotowane do podjecia edukacji szkolnej.

 

data dodania: 2016-03-23

 Ulica Wałowa nabrała nowego blasku. Wszystko to za sprawą pisankowego desantu, którego dokonali najmłodsi tarnowianie, wsród nich także nasi przedszkolacy  z grupy V i VI.  17 marca udekorowali tamtejsze drzewka setkami wielkanocnych jajek. 
 
data dodania: 2016-03-22

  W dniu 21 marca 2016r. mimo niesprzyjającej aury za oknem wszystkie przedszkolaki pożegnały zimę i przywitały wiosnę . Symbolicznie utopiono Marzannę  - symbol odchodzącej zimy. Dzieci śpiewały wiosenne piosenki i recytowały wiersze. Czekamy na ciepłą , słoneczną wiosnę.

data dodania: 2016-03-21

W dniu 17 marca 2016 r. w grupie dzieci najmłodszych odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. 
 

 

data dodania: 2016-03-20

W dniu 18 marca 2016r. w naszym przedszkolu odbył się IV Miedzyprzedszkolny Konkurs rRecytatorski, poświęcony wierszom o tematyce  matematycznej. Wystapiło 18 uczestników z 9 przedszkoli z miasta Tarnowa. Wszyscy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Stroje, rekwizyty oraz ekspresja wyrażana słowem i gestem sprawiła, że na scenie widzieliśmy małych aktorów. Jury oceniające występy dzieci nie potrafiło wybrać zwycięscy spośród uczestników, gdyż wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale. Zwycięstwo i pierwsze miejsce jednogłośnie przyznano wszystkim uczestnikom konkursu.  Gratulujemy i zapraszamy już za rok.
data dodania: 2016-03-19

  Konkurs kolęd
Jak co roku otrzymaliśmy zaproszenie od sąsiedniego Przedszkola Publicznego Nr 14 do wspólnego kolędowania.

 

data dodania: 2016-02-20

19.02.br.w naszym przedszkolu odbył się spektakl teatru Skrzatpt.: „Zaczarowane źródełko". Jak to w bajkach bywa,główny bohater musiał  zmierzyć się z przeciwnościami losu,by móc odnaleźć źródło z żywą wodą i uzdrowić swoją ukochaną mamę.W  pokonywaniu licznych trudności pomogły Oli przedszkolaki i dzięki nim bajka zakończyła się szczęśliwie.

data dodania: 2016-02-19

Jak co roku gościliśmy w naszym przedszkolu kochane babcie i kochanych dziadziów
 z okazji   ich święta. Dzieci z wszystkich grup przyjęły zaproszonych gości ciepło i serdecznie. Zaprezentowały przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki, przedstawienia. Przedszkolaki wręczyły dziadkom upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek,chcąc w ten sposób podziękować za okazywaną im miłość i serce.

data dodania: 2016-02-10

Od listopada do stycznia dzieci z grupy VI,V i IV brały udział w pierwszej części

8 edycji programu "Mamo, tato wolę wodę"

Na zajęciach przedszkolaki dowiadywały się :do czego potrzebna jest woda,co jej zawdzięczmy i w jakich ilościach powinniśmy ją dziennie spożywać.Kończąc pierwsza część 8 edycji dziewczynki z grupy VI:Zuzia, Milenka, Julka i Maja wykonały prace plastyczną na konkurs pt" Portret Wodnego Superbohatera,którym chcę być."

Dzięki nim nasze przedszkole znalazło sie wśród zwycięzców tego konkursu.Otrzymaliśmy wspaniałe nagrody-super zestawy edukacyjne! Dziękujemy i gratulujemy!

data dodania: 2016-01-19

W miesiącu styczniu w przedszkolu odbył się wspaniały bal , radośnie bawiło się wiele par, tańczyli wszyscy od maluszka do starszaka. Piękne, kolorowe stroje pozwoliły przenieść się najmłodszym w świat bajek i fantazji.
 

data dodania: 2016-01-15

08.01.br.w naszym przedszkolu wystąpił teatrzyk "BAJKA" prezentując dzieciom przedstawienie pt." Magiczne słowo". Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie jak ważne w codziennym życiu jest używanie magicznych i czarodziejskich słów.

data dodania: 2016-01-08

22 grudnia w przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia.
 Jak nakazuje staropolski zwyczaj wszyscy złożyli sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem,
zaśpiewali kolędy, a następnie wspólnie zasiedli do odświętnie nakrytego stołu, by spożyć tradycyjne potrawy.

data dodania: 2015-12-22

W dniu 8.12. 2015r..dzieci z grupy V i VI uczestniczyły w uroczystym ubieraniu choinek
 na tarnowskim rynku, wspólnie z kolegami i koleżankami z tarnowskich przedszkoli.
 Radosną atmosferę wprowadzała obecność Św. Mikołaja, aniołków i rozbrykanego diabełka.Gościem honorowym był Pan Prezydent miasta. Każde dziecko zawiesiło na
choince swoją gwiazdkę. Choinki prezentowały się okazale. Przedszkolaki na zakończenie otrzymały słodycze. W radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

data dodania: 2015-12-08

Jak co roku w grudniu zawitał do naszego przedszkola Św. Mikołaj. Przedszkolaki  z V grupy przywitały szanownego gościa, prezentując  program słowno-muzyczny. Św. Mikołaj, chociaż bardzo zmęczony podróżą opowiadał o sobie, żartował , razem z dziećmi śpiewał piosenki. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało prezent przywieziony prosto z nieba.

data dodania: 2015-12-06

W dniu 27.11.2015 r. wszystkie, dzieci od maluszka do starszaka bawiły się na balu
andrzejkowym. Zachowując tradycję i zwyczaje ludowe dzieci lały wosk,poznawały wróżby i zabawy związane z tym szczególnym dniem.

data dodania: 2015-11-27

W dniu 26. 11. 2015 r  powiększyło się nasze grono.Dzieci z grupy I zostały pasowane na przedszkolaka. Wszystkie  "Smerfy" dzielnie prezentowały swoje umiejętności- recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i złożyły uroczyste ślubowanie. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą z rodzicami, wręczeniem dyplomów i upominków oraz słodkim poczęstunkiem. Wszystkim "Smerfom" serdecznie gratulujemy.

data dodania: 2015-11-26

17.11.br.dzieci z grupy V i VI udały się na wycieczkę autokarową do Kopalni Soli w Bochni. Po zjechaniu windą w głąb kopalni, uczestnicy przy pomocy "czarów" przenieśli się do czasów trzynastego wieku. Dzieci poruszały się podziemnymi korytarzami,korzystając z kolejki oraz pieszo. Słuchając ciekawych legend,opowieści i zagadek przedszkolaki poznawały historię wydobywania solina przestrzeni wieków. Po trudzie przemierzania kopalnianych chodników maluchy miały czas na odpoczynek, podczas którego z wielkim apetytem zjadły drugie śniadanie. Potem był czas na zabawy rekreacyjne i zakupienie drobnych pamiątek. Wycieczka dobiegła końca i trzeba było wracać do przedszkola.

 
 
data dodania: 2015-11-17

3.11.2015 r. dzieci z grupy III ,,Krasnale” i IV ,,Słoneczka”, udały się na wycieczkę autokarową do Pacanowa. W zaczarowanej krainie dzieci mogły poznać nie tylko Koziołka Matołka, ale wielu innych bohaterów ze znanych i nieznanych bajek. Przeżycia i doznania jakie towarzyszyły dzieciom podczas tej podróży na pewno pozostaną na długo w ich pamięci.

 
data dodania: 2015-11-03

 
 
30 października dzieci z IV, V i Vi grupy udały się na pobliski cmentarz wojskowy,
by oddać hołd i zapalić znicze tym, którzy wiele lat temu walczyli o wolną Polskę.
 
 
 
data dodania: 2015-10-30

20 października w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste otwarcie Międzypokoleniowego Mini-Parku Rekreacyjnego „Od przedszkolaka do seniora”. Projekt został zrealizowany ze środków pozyskanych z budżetu obywatelskiego. W nowej aranżacji mile spędzać czas mogą zarówno dzieci jak i ich rodzice. 

data dodania: 2015-10-22

Tradycyjnie co roku włączamy się z dziećmi do akcji „Sprzątanie Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko. Dzieci z grupy IV i VI z chęcią i radością włączyły się do akcji. Najpierw maszerowaliśmy wspólnie ulicami wokół przedszkola z transparentami, aby zachęcić ludzi do dbania o przyrodę. Następnie wszyscy „uzbrojeni” w rękawice ochronne i worki na śmieci sprzątaliśmy „Naszą Ziemię”.Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję.Jak najdokładniej  starały się wykonać swoje zadanie.Cieszymy się,że pomogliśmy poprawić stan naszego środowiska.

 
data dodania: 2015-10-20

8 października 2015 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Poezji o Miłosierdziu Bożym,który był skierowany do najstarszych dzieci, czyli do grup V i VI. Przedszkolaki z obu grup poznały na katechezie postać św. Faustyny i jej zadanie  przypomnienie światu prawdy o Bożej dobroci. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomikami i nagrodami książkowymi. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

 
data dodania: 2015-10-08

 

Podczas zajęć dzieci z oddziału V dowiadują się między innymi o tym, dlaczego codzienne spożywanie owoców i warzyw jest tak ważne dla ich rozwoju oraz jak się odżywiać, by zdrowo rosnąć. Podczas jednych z zajęć samodzielnie zrobiły sałatkę owocową.

 

 

 

data dodania: 2015-10-05

Jesień to bardzo piękna pora roku.Można wtedy cieszyć się dużą ilością warzyw i owoców. Na targu dzieci z grupy VI robiły jesienne zakupy.

 

data dodania: 2015-09-30