Przedszkole Publiczne Nr 29 im. Marii Konopnickiej

Oferta przedszkola

 
Każde dziecko jest słońcem, które wschodzi.
Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.
 
 św Jan Paweł II
 
 
 

Przedszkole czynne w godzinach: 6.00 - 16.30

 Dzienna stawka żywieniowa od 1 września 2024 wynosi 10 zł.

Oferujemy trzy posiłki dziennie:

śniadanie - godz. 8.30

obiad - godz. 11.30

podwieczorek - godz.14.00

/między posiłkami dzieci otrzymują owoce i wodę mineralną/

Oferujemy smaczne i zdrowe posiłki przygotowywane w kuchni przedszkolnej,

w tym ciasta własnej roboty, pizzę, zdrowe pasty.

Menu dostosowujemy do potrzeb rozwojowych małych dzieci

z uwzględnieniem indywidualnych diet.

 

Przedszkole zapewnia także:

-nieodpłatne 5 godzin pobytu, a za każdą rozpoczętą godzinę tylko 1 zł.

-uwzględniane są 50% ulgi dla dużych rodzin

(troje i więcej dzieci w rodzinie).

-Rodzice 6-latków płacą tylko za zadeklarowane posiłki

 

 

Oferujemy nieodpłatne zajęcia prowadzone przez naszych nauczycieli:

  • kółko plastyczne
  • religia
  • język angielski
  • gimnastyka korekcyjna
  • Pomoc Psychologiczno- Pedagogiczna ,w tym:

-rewalidacja

-zajęcia usprawniające kompetencje emocjonalno-społeczne

-terapia pedagogiczna

-logopedia

W najbliższym czasie planujemy wzbogacić naszą ofertę o zajęcia:

  • z sensoplastyki
  • rytmiczno-ruchowe z muzyką w każdej grupie

 

Kultywujemy także tradycje przedszkola m.in:

  • zajęcia adaptacyjne przed rozpoczeciem roku dla nowych przedszkolaków;
  • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka;
  • Pasowanie na przedszkolaka;
  • Dzień Pluszowego Misia;
  • uroczyste świętowanie Dnia Niepodległości Polski
  • Andrzejki;
  • odwiedziny Mikołaja;
  • Uroczyste spotkanie wigilijne;
  • Dzień Babci i Dziadzia;
  • Bal karnawałowy;
  • Przedszkolaki z biało-czerwoną;
  • powitanie wiosny;
  • Dzień Mamy i Taty;
  • Dzień Dziecka;
  • piknik rodzinny;
  • wycieczki bliższe i dalsze;
  • Uroczyste pożegnanie przedszkola przez starszaków;
  • wizyty w kinie,teatrze, muzeach;
  • współpraca ze szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi

 

 

W naszej placówce realizowane są również

programy i projekty ogólnopolskie:

 

 

                                                                                                                                                                                                                

"Mamo,tato wolę wodę"

                                                                                                                                                 

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

 


"Klub mleczaka"

"Klub mleczaka" powstał z myślą o najmłodszych – dzieciach w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. W tym wieku bardzo istotne jest wytworzenie trwałego nawyku higieny jamy ustnej, poprzez regularne szczotkowanie zębów a także spożywanie odpowiednich pokarmów.Program ma na celu wytwarzanie i utrwalanie nawyku higieny jamy ustnej.

 


"Kubusiowi Przyjaciele Natury"

 

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to inicjatywa firmy Tymbark i marki  KUBUŚ. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Dzięki akcji dzieci i nauczyciele w przedszkolach otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce przyrody i ekologii. Na ich podstawie realizują wiele działań, by zadbać o otaczające nas środowisko: segregują śmieci, prowadzą patrole ekologiczne, organizują specjalne dni, poświęcone przyrodzie.

 


"Czyste powietrze wokół nas"

 

PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS” ORGANIZOWANY JEST PRZEZ PAŃSTWOWĄ INSPEKCJĘ SANITARNĄ.

OGÓLNE INFORMACJE O PROGRAMIE

Program pt. „Czyste powietrze wokół nas” powstał w 1997 roku. Program ma charakter profilaktyczny i rekomendowany jest przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. Dostosowany jest do możliwości rozwojowych i intelektualnych dzieci, ma na celu przede wszystkim wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. W dalszej perspektywie jest wstępem do asertywnych zachowań dzieci w obronie własnych praw i własnego zdrowia.

Program kierowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat, uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach oraz do rodziców i opiekunów dzieci, wychowawców.

Główne cele programu:

1) ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem biernego palenia, zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego i wykształcenie świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy

2) podniesienie kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, także biernego.

 


"Cała Polska czyta dzieciom"

 

Kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” (do roku 2005 działającą jako: Fundacja „ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego”), mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Poprzez nadawanie spotów reklamowych w mediach i inne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

 


"Pięć porcji warzyw,owoców lub soku"

 

Kampania „5 porcji warzyw, owoców lub soku” to projekt informacyjno-promocyjny o charakterze prospołecznym. Głównym jej celem jest propagowanie właściwego stylu życia, na który składa się przede wszystkim prawidłowa, zbilansowana dieta, bogata w odpowiednie porcje owoców, warzyw lub soku. Ważnym aspektem kampanii jest zwiększenie świadomości wśród dzieci i dorosłych na temat potrzeby spożywania warzyw, owoców i soków oraz edukacja w zakresie głównych jej idei.

 

 

5 porcji warzyw, owoców lub soku codziennie, czyli 13 rad jak się odżywiać (162 KB)

 


"Bezpieczny Patrol"

  Polski Czerwony Krzyż wraz z partnerami: CPLG, Viacom Nickelodeon Consumer Products i kanałem dziecięcym Nick Jr., stworzył program edukacyjny „Bezpieczny Patrol”, którego głównym celem jest edukacja przedszkolaków w kwestii szeroko rozumianego bezpieczeństwa. „Psi Patrol” jest jednym z najchętniej oglądanych seriali animowanych przez polskich przedszkolaków. Opowiada o chłopcu o imieniu Ryder, który stoi na czele grupy szczeniaków-ratowników. Fabuła serialu pozwoliła na przygotowanie dla dzieci materiałów, w których pieski pokazują, jak zadbać o własne bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.Organizatorzy akcji wraz z metodykami opracowali po sześć scenariuszy tematycznych adresowanych do dzieci w wieku 3-4 lata i 5-6 lat. Zajęcia koncentrują się wokół takich zagadnień jak: znajomość numerów alarmowych, bezpieczeństwo zimą, na drodze, podczas uprawiania sportów i w czasie wakacji, a także ekologia i recykling.

 

 


"Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

 

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury" to  projekt edukacyjny ,którego celem głównym jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi, specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi w całej Polsce i za granicą .Projekt składa się z kilku modułów. Realizacja zadań w nich zawartych ma na celu: zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom −uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych;tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela;wprowadzenie dziecka w świat literatury; budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną;przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych;propagowanie praw dziecka; kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego;rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci;rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli;kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci;włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego;promocja placówki oświatowej;rozwijanie współpracy między nauczycielami;kształcenie na odległość.