Doświadczenia z kolorową wodą-grupa IV

Czy woda gra? Przedszkolaki z grupy IV przeprowadzały eksperymenty z wodą. Na początku dzieci zabarwiły wodę na różne kolory po czym bawiły się wesoło w zabawę kolorowe dźwięki wody. Każdy miał szansę odtworzyć własną, wymyśloną melodię. Dowiedziały się pewnej ciekawostki-kiedy wlejemy więcej wody do szklanki, ta będzie miała niższy dźwięk, a kiedy wlejemy mniej wody, dźwięk będzie wyższy. Na zakończenie do wody  z barwnikiem w każdej ze szklanek umieściliśmy jednego liścia kapusty pekińskiej. Ze zniecierpliwieniem wyczekiwaliśmy jaki będzie efekt... Już po kilku minutach widać było jak liście zaczynają przybierać kolorowe barwy. Dzieci były zachwycone i zdecydowanie mogły stwierdzić, że roślinki tak jak człowiek potrzebują wody do picia.