Przedszkole Publiczne Nr 29 im. Marii Konopnickiej
Strona głowna  /  Aktualności  /  NARODOWY SPIS POWSZECHNY
NARODOWY SPIS POWSZECHNY
data dodania: 2021-04-13 10:45:29

Rozpoczęło się największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą jest samospis internetowy. Wystarczy zalogować się na stronę https://spis.gov.pl/ i wypełnić kwestionariusz.

Każda osoba mieszkająca w Polsce - niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.   Główny Urząd Statystyczny uruchomił  telefoniczny „Spis na żądanie”  numer telefonu 22 279 99 99. Osoby, które  nie mają dostępu do internetu mogą spisać się w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym  w Tarnowie pl. Kazimierza Wielkiego 2  lub w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4 (umawianie terminu: nr tel. 14 688- 27-10).