INFORMACJA O WYMOGACH GIS JAKIE MUSI SPEŁNIĆ PRZEDSZKOLE

Drodzy Rodzice

Otrzymuję wiele pytań mailowo i telefonicznie , jak będzie wyglądał pobyt dzieci po otwarciu przedszkola. Dlatego też przedstawiam Państwu wymogi Głównego Inspektora Sanitarnego jakie musi spełnić przedszkole w chwili wznowienia zajęć i powrotu dzieci do placówki.

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r.

Ze względu na konieczność obniżenia ilości dzieci w grupach ( w naszym przedszkolu od 6 do 8 na grupę : w zależnosci od powierzchni sali ) pierszeństwo w powrocie do placówki wg wytycznych GIS i MZ  mają przede wszystkim dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Do wszystkich rodziców, którzy zgłosili chęć przyprowadzania  swoich dzieci zadzwonimy w najbliższy poniedziałek i poinformujemy o dalszych procedurach, związanych z otwarciem naszej placówki.

Termin wznowienia pracy przewidywany jest po 24 maja 2020r.

Wszyscy pracownicy przedszkola przygotowują placówkę do funkcjonowania w nowym, trudnym rygorze sanitarnym.

W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny codziennie od 9:00 do 13:00

Pozdrawiam wszystkich