Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach-grupa VI

6 października dzieci z VI grupy udały się na autokarową wycieczkę do Muzeum w Ciężkowicach.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć ekspozycję składającą się z ponad 200 gatunków ptaków. Wśród rzadkich gatunków obejrzały ponad 20 z Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt, w tym gatunki wymarłe. Dzieci zobaczyły liczne trofea łowieckie ssaków, ponad 100 modeli roślin i skamieniałości oraz stanowiska interaktywne. Dużą atrakcją była szklana podłoga, pod którą odtworzone zostały fragmenty siedlisk  i wybrane zbiorowiska roślinne.
Przedszkolaki udały się również w wirtualną  podróż podwodną łodzią po dnie rzeki Białej. Podczas której przewodnik w ciekawy i barwny sposób opowiadał  o zwierzętach  w niej żyjących.