Wycieczka do Gospodarstwa Pasiecznego

14 czerwca 2016 roku starszaki z grup V i VI  wraz z wychowawczyniami wyjechały autokarem na wycieczkę rekreacyjno-edukacyjną do Gospodarstwa Pasiecznego  "Sądecki Bartnik" w Stróżach.Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji: jazda wozem konnym, przejażdżka na kucyku, zwiedzanie zagrody ze zwierzętami, a tam degustacja pysznego ,koziego sera.

W muzeum pszczelarstwa starszaki zobaczyły między innymi piękne ,stare ule, dowiedziały się jak wygląda życie pszczół w ulu, a także , w jaki sposób i jakimi narzędziami posługiwali się pszczelarze w pasiece dawniej .Dzieci poznały także budowę pszczoły.Ciekawostką dla wszystkich była informacja dotycząca uszu pszczoły.Gdzie pszczoła ma uszy?.....Na przednich odnóżach! Na odnóżach tylnych ma tzw."koszyczki" do których składa zebrany z kwiatów pyłek.

Tam gdzie są pszczoły ,tam jest miód- a zatem ,kolejnym etapem była degustacja pysznych pierniczków z różnymi rodzajami miodów:akacjowym, wielokwiatowym i spadziowym.Pycha!

Wycieczka wszystkim się podobała.Uczestnicy wycieczki zapowiedzieli, że tu jeszcze wrócą!