Wycieczka do Ciężkowic.

Dnia 23 maja 2016 przedszkolaki z grupy III i IV udały się na wycieczkę autokarową do Muzeum Przyrodniczego W Ciężkowicach. Dzieci na początku wysłuchały legendy o powstaniu Ciężkowic a później wielu ciekawostek dotyczących, owadów i zwierząt tutaj występujących. Z wielkim zaciekawieniem oglądały też piękne galerie. Wspólnie w panem przewodnikiem podziwiały zgromadzone eksponaty naturalnych wielkości, np. niedźwiedzia, żubra, łosia, rysia, żbika, jelenia, ptaków, motyli itp. Dzięki opowiadaniom przewodnika poznały ich życie i zwyczaje. Nie lada  wyzwaniem było dla dzieci przejście po interaktywnej łące, która wzbudziła w dzieciach wiele pozytywnych emocji. Na koniec ogromną atrakcją była podróż podwodną łodzią po dnie rzeki Białej, podczas której przedszkolaki poznawały występujące w tej rzece ryby i rośliny. Po drodze zobaczyliśmy Skamieniałe Miasteczko. Wycieczka ta była dla dzieci bardzo ciekawą lekcją przyrody dostarczającą im wielu wrażeń.