Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni- Grupy V i VI

26 kwietnia dzieci z gr. V i VI wyruszyły do najstarszej kopalni soli w Polsce, do Bochni. Po przyjeździe na miejsce, zaciekawione wpatrywały się w szyb windy. Potem w małych grupkach, zjechały 200 metrów pod powierzchnię ziemi, zasiadły do podziemnej kolejki„ Kuba” , zaciekawione wędrowały  z przewodnikiem podziemnymi korytarzami, oglądały solne kalafiory, bałwany, piękne rzeźby, podziemne wyrobiska, groty, i kaplicę. Następnie odbyły podróż w dawne wieki i poznały historyczne narzędzia, urządzenia oraz sposoby wydobywania soli ,dowiedziały sie jak trudna i niebezpieczna była praca górników i koni. Odpoczywały również i bawiły się na podziemnym placu zabaw . W nagrodę mali odkrywcy otrzymali ” solne upominki”. Dzieci  zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.