Pieczemy chleb-grupa IV

Z czego i jak się piecze chleb?O tym przedszkolaki z grupy IV mogły dowiedzieć się samodzielnie przygotowując ciasto chlebowe z odpowiednich produktów. Z drożdży,cukru i niewielkiej ilości mleka zrobiliśmy zaczyn.Po wyrośnięciu zaczynu dodaliśmy go do mąki.Dosypaliśmy trochę soli,dolaliśmy odpowiednią ilość wody i mleka i zaczęlismy wyrabiać ciasto.Pod koniec, do ciasta dodaliśmy troszkę miękkiego masełka. Uformowaliśmy z niego kulę,którą pozostawiliśmy do wyrośnięcia w ciepłym miejscu.Kiedy ciasto wyrosło,podzieliliśmy je na części, które włożyliśmy do wyłożonych papierem foremek.Następnie odczekaliśmy jeszce chwilę ,aż ciasto znowu podrośnie i zanieśliśmy do naszej przedszkolnej kuchni.Tam pani kucharka włożyła foremki z ciastem do gorącego piekarnika. Po godzinie nasz chlebuś był już upieczony!Był przepyszny! Mniam,mniam!