Jak należy dbać o zęby?

Przedszkole Publiczne nr 29 im. Marii Konopnickiej brało udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej realizowanego przez Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. pod nazwą „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej”. Zajęcia były finansowane z budżetu Miasta Tarnowa. Lekarz Stomatolog wraz z higienistką stomatologiczną edukowali dzieci z zakresu prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej oraz stosowania odpowiedniej diety, która może skutecznie zapobiegać rozwojowi próchnicy. Wszystkie dzieci podczas zajęć dowiedziały się co jeść, aby ząbki były zdrowe oraz jak prawidłowo dbać o zęby.W ramach edukacji przedszkole otrzymało pakiet materiałów edukacyjnych pozwalających w późniejszym czasie realizować zajęcia w zakresie higieny jamy ustnej. Również wszystkie dzieci otrzymały zestawy edukacyjne a rodzice broszurkę informacyjną poruszającą tematykę higieny, diety i profilaktyki jamy ustnej. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za czynny udział w zajęciach.

Szczegółowe informacje dotyczące programu na stronie internetowej: www.mcm.net.pl/higiena-jamy-ustnej/