Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki - Grupa II robi sok w przedszkolu.

Przedszkolaki wiedzą, że witaminy zawarte w sokach owocowych są najzdrowsze dla naszego organizmu. Warto pomóc dziecku je polubić.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Z myślą o pysznych witaminach dnia 29 września 2017 roku dzieci z grupy II postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z przyniesionych przez siebie jabłek bez dodatku cukru i konserwantów.Przed przystąpieniem do pracy dzieci obejrzały teatrzyk „O smoku, który wciąż chciał soku”, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - wyciskarką oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i samodzielnego wyciskania soku. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci. Nic nie zastąpi dawki witamin jak owocowy sok, w dodatku zrobiony własnoręcznie…Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !