ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW -GRUPA IV

W dniu 25.04.2017 r. W grupie IV ''Krasnali,, odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Tematyką była podróż do Krainy Abecadła. Celami zajęcia było zapoznanie rodziców z przygotowaniem dzieci do nauki czytania i pisania. Dzieci brały udział w ćwiczeniach z zakresu: porównywania, identyfikowania liter, podziału wyrazu na sylaby, głoski oraz przeliczania ich, odczytywania rebusów,  wyszukiwania słów na daną głoskę, dobierania w pary wyrazów o przeciwstawnym znaczeniu, wymyślania rymów do podanego wyrazu. Na zajeciach panowała radosna atmosfera dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniach proponowanych przez nauczycielki. Jako zakończenie dzieci wspólnie z rodzicami układały słowa z rozsypanki sylabowej, następnie wykonywały rysunek przedstawiający znaczenie wyrazu. Po wykonaniu pracy każdy uczestnik otrzymał medal.